• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10994
  • Dodano: 2020-01-11 / 10:45
  • Komentarzy: 0

Rusza budowa Centrum Przesiadkowego. Duże zmiany w ruchu w centrum miasta

 
 
Rusza budowa Centrum Przesiadkowego. Duże zmiany w ruchu w centrum miasta

(Fot. Dżacheć)

 <i>Ulica Sienkiewicza będzie jednokierunkowa na odcinku od Nysy Łużyckiej do Sądowej. Autobusy będą się zatrzymywały na pasie prowadzącym wzdłuż muru aresztu. Stanowska będą służyły do wsiadania i wysiadania z autobusów</i>

Ulica Sienkiewicza będzie jednokierunkowa na odcinku od Nysy Łużyckiej do Sądowej. Autobusy będą się zatrzymywały na pasie prowadzącym wzdłuż muru aresztu. Stanowska będą służyły do wsiadania i wysiadania z autobusów

 <i>Na ulicy Armii Krajowej zaplanowano 3 miejsca do wsiadania i wysiadania. Będą one się znajdowały na nitce drogi prowadzącej do dworca PKP. W lokalizacji jak na zdjęciu</i>

Na ulicy Armii Krajowej zaplanowano 3 miejsca do wsiadania i wysiadania. Będą one się znajdowały na nitce drogi prowadzącej do dworca PKP. W lokalizacji jak na zdjęciu

 <i>Na ulicy 1go Maja zaplanowano jedno miejsce służące tylko do wysiadania z autobusów</i>

Na ulicy 1go Maja zaplanowano jedno miejsce służące tylko do wysiadania z autobusów

 <i>(Fot. MZD Opole)</i>

(Fot. MZD Opole)

W poniedziałek 13 stycznia oficjalnie rusza budowa Centrum Przesiadkowego. Mamy ostatnią okazję na uchwycenie na zdjęciu tego starego zakątka Opola. Inwestycja jest warta 64 miliony złotych.


W związku z rozpoczęciem prac przebudowy dworca PKS w nowe Centrum Przesiadkowe, Opolan czeka ponad 2 lata utrudnień. Na początek zmieni się organizacja ruchu i lokalizacja przystanków autobusowych oraz PKS. Zlikwidowany zostanie m.in. przystanek przy Dworcu Głównym.

Autobusy, zamiast na dworcu PKS będą zatrzymywały się na ulicach Dubois, Armii Krajowej, 1go Maja i Sienkiewicza. Na ulicy Dubois zaplanowano 9 stanowisk do wsiadania i wysiadania z autobusów.

Ważna informacja jest także dla zmechanizowanych. Ulica Dubois od poniedziałku 13 stycznia będzie ulicą jednokierunkową od ul. 1 Maja do Armii Krajowej. Na ulicy Armii Krajowej zaplanowano 3 miejsca do wsiadania i wysiadania. Będą one się znajdowały na nitce drogi prowadzącej do dworca PKP w pobliżu Polskiej Spółki Gazownictwa. Jednocześnie nie będzie możliwości skrętu w prawo w 1go Maja jadąc od strony ulicy Armii Krajowej

Na ulicy 1go Maja zaplanowano jedno miejsce służące tylko do wysiadania z autobusów. Ulica Sienkiewicza będzie jednokierunkowa na odcinku od Nysy Łużyckiej do Sądowej. Autobusy będą się zatrzymywały na pasie prowadzącym wzdłuż muru aresztu. Stanowska będą służyły do wsiadania i wysiadania z autobusów.

Miejsce do dłuższych postojów autobusów (np. przerwy kierowców) zaplanowano na parkingu w pobliżu stadionu żużlowego (okolice Rejtana i Wschodniej). Natomiast autobusy MZK (jadące m.in. w stronę osiedla AK) nie będą się już zatrzymywały na przystanku przy dworcu PKS - na czas prowadzenia robót przystanek będzie przeniesiony na ulicę Korfantego w rejon Komendy Wojewódzkiej Policji.

Przystanek będzie obsługiwał linie 5, 9, 13, 15, 25, N1 i N15. Rozwiązanie takie pozwoli na zatrzymywanie się wszystkich linii autobusowych jadących od strony ulicy Piastowskiej na jednym przystanku. Linie autobusowe nr 3, 10, 11, 16 i N2 zatrzymujące się na przystanku przy dworcu PKS będą zatrzymywały się na przystanku przy ulicy Kołłątaja. Natomiast linia 21 będzie zatrzymywała się na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i 1-go Maja.

Miasto będzie informować, gdzie na czas przebudowy pojawią się przystanki poszczególnych przewoźników. Ich rozmieszczenie i czas zmian będzie na bieżąco uzgadniany z wykonawcą.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".