• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1323
  • Dodano: 2020-01-08 / 18:31
  • Komentarzy: 0

Trwa budowa mostu w Krapkowicach. To kluczowa inwestycja w regionie

 
 
Trwa budowa mostu w Krapkowicach. To kluczowa inwestycja w regionie

(Fot. Marta)

Teren pod budowę mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi przekazano oficjalnie w październiku zeszłego roku. Inwestycja zakończy się w 2021 roku, a nowa infrastruktura ma poprawić jakość życia mieszkańców.

Dawny most kolejowy uszkodzeniu uległ podczas powodzi w 1997 roku. Według zamysłu władz rewitalizacja ma zmienić jego pierwotną funkcję z przeprawy kolejowej na przeprawę drogową. Aktualnie teren wokół placu budowy jest dokładnie ogrodzony i trwa budowa platform, na których powstaną jezdnie. Wykonawca deklaruje, że prace idą bardzo szybko i możliwe jest ich zakończenie nawet trzy miesiące przed terminem.

Po zakończonej rewitalizacji odciążona ma być droga wojewódzka nr 409, którą według szacunkowych danych w ciągu doby przejeżdża nawet 17 tys. pojazdów. Jak informował burmistrz Krapkowic, Andrzej Kasiura - Skróci to także czas dojazdu mieszkańców do zakładów pracy zlokalizowanych po obu stronach mostu.

Zarówno dla mieszkańców jak i samorządowców jest to najbardziej wyczekiwana inwestycja od lat. Przebudowa mostu o długości 80 m to jedno z ważniejszych rozwiązań komunikacyjnych w regionie. W ramach projektu powstanie również estakada o długości 250 m, drogi dojazdowe łączące przeprawę z drogą wojewódzką i krajową (ok. 2,6 km) oraz 2 ronda na drodze krajowej 45 oraz drodze wojewódzkiej 423.

Łącznie zadanie ma kosztować prawie 20 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodzi ze środków europejskich i Budżetu Państwa. Resztę pieniędzy dołoży gmina i powiat.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".