• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2376
  • Dodano: 2020-01-10 / 17:58
  • Komentarzy: 0

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Gdzie się bawić?

 
 
28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Gdzie się bawić?

(Fot. Archiwum)

Tradycyjnie w niedzielę niemal w każdym mieście i miasteczku w Polsce wyleje się fala dobra, którą tysiące wolontariuszy będą przypieczętowywać czerwonym sercem. Przedstawiamy WOŚP-owy rozkład dnia.


Tegoroczny Finał odbędzie się pod hasłem "Wiatr w żagle", a zebrane w tym dniu pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

9:00 Wolontariusze rozpoczynają kwestę od wspólnego zdjęcia w parku Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, ul. Strzelców Bytomskich 1.

11:00 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na turniej w Brydża Sportowego. Turniej odbędzie się w Domu Dziennego Pobytu Złota Jesień przy ul. Hubala (zapisy od 10:30). Wpisowe zasili puszkę WOŚP.

12:00 8. Opolski Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ. Biegacze będą musieli pokonać jedną z dwóch tras (5,2 km lub 2,5 km), których meta ulokowana będzie przed wejściem do Amfiteatru NCPP.

14:00 tradycyjna już "Ściskawa". Ta bardzo popularna i wesołą akcja swoje korzenie ma w Toruniu gdzie pierwszy raz odbyła się...20 lat temu. W rynku powstanie serce o powierzchni 20 metrów kwadratowych, do którego wolontariusze będą zapraszać Opolan. W ubiegłym roku doliczono się ponad 400 osób w wielkim sercu w centrum Opola. Biorąc udział w Ściskawie, Opole ma szansę wygrać nagrodę wartą 50 tysięcy złotych na sprzęt medyczny dla szpitala wybranego przez Sztab który wygra.

14:00-17:00 Strefa Rekreacji, plac przed galerią Solaris (zumba, trening bokserski, fitness, przeciąganie liny, sporty siłowe, unihokej, jazda rykszą, cheerleaders i pokazy cyrkowe)

14.30 Rynek - KONCERT FINAŁOWY, w którym wystąpią: laureaci Mikołajkowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, Chór Politechniki Opolskiej oraz zespoły REBELIANCI i SARI SKA BAND.

14:30 - 18:00 Rynek - pokazy m.in. OSP Suchy Bór i użycie sprzętu hydraulicznego (cięcie samochodu), symulator dachowania, Strefa Moto.

15:00 Rynek - pierwsze licytacje na scenie.

15:00 - 17:30 MDK przy ul. Strzelców Bytomskich: Strefa Dzieciaka czyli rodzinne warsztaty artystyczne

20:00 Światełko do nieba - pokaz laserowy. Tuż po nim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół BIG CYC (około 20:45).

Ponownie będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy bezgotówkowo. Można wspierać cel 28. Finału kartą Mastercard i VISA lub smartfonem (HCE, Google Pay, Apple Pay) lub zegarkiem (Apple Watch, Garmin Pay, FitBit Pay). Wolontariusz, który będzie miał przy sobie terminal będzie miał na sobie białą koszulkę z napisem "Zbliż się do Orkiestry", terminal i identyfikator.

Cały czas można wpłacać pieniądze, które znajdą się na wirtualnej opolskiejskarbonce, które zasilą konto główne WOŚP.

Przypominamy, że rozpoczęły się już aukcje Allegro Opolskiego Sztabu WOŚP. Opolski Sztab będzie stopniowo wzbogacał konto Allegro o nowe przedmioty.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".