• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 7212
  • Dodano: 2020-01-06 / 08:58
  • Komentarzy: 15

Nietypowa akcja TOZ-u. Mieszkańcy przetrzymywali w komórce...jelenia

 
 
Nietypowa akcja TOZ-u. Mieszkańcy przetrzymywali w komórce...jelenia

(Fot. TOZ Opole)

Zgłoszenie, które odebrało opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami tym razem było nietypowe. W interwencji pomogła Straż Łowiecka, która wsparła wolontariuszy w umieszczeniu dzikiego zwierzęcia w azylu prowadzonym przez Nadleśnictwo w Kluczborku.


Do wolontariuszy opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dotarło zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w Opolu widuje się dzikie zwierze. Zgłaszający zaznaczył, że widział koziołka lub jelonka, który jest przetrzymywany w komórce.

By zająć się tematem dzikiego zwierzęcia niezbędne było wsparcie odpowiednich służb. Początkowo wolontariusze obawiali się, że osoby, które przetrzymują zwierzę na terenie swojego gospodarstwa chcą je ubić i...zjeść. Powiadomiono Straż Łowiecką.

- Podczas kontroli stwierdzono, że w małej komórce przetrzymywany jest około półtoraroczny jeleń, który przebywa tam od wielu miesięcy i jest na tyle oswojony, że nie może w tej chwili wrócić do lasu. I znów telefony, szukanie azylu i transportu - pisze TOZ na swoim Facebooku.

Jeleń został umieszczony w miejscu azylu, które prowadzi Nadleśnictwo w Kluczborku. - Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pana Komendanta Straży Łowieckiej udaje się znaleźć miejsce w azylu prowadzonym przez nadleśnictwo Kluczbork. Dziś Charli, bo takie imię nadała mu córeczka Pani Patrycji już cieszy się wolnością. Od nowa poznaje uroki dużego wybiegu, chętnie eksploruje teren. Aklimatyzuje się do leśnych warunków. Kiedy będzie już gotowy, wróci na łono natury, tam gdzie jego miejsce - piszą wolontariusze.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia