• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 338
  • Dodano: 2020-01-24 / 14:21
  • Komentarzy: 0

Wyjątkowe ławki pojawiły się w galerii handlowej. Mają zachęcić do czytania

 
 
Wyjątkowe ławki pojawiły się w galerii handlowej. Mają zachęcić do czytania

(Fot. Dżacheć)

"Zaczytane Ławki" pojawiły się na terenie opolskiej galerii handlowej Karolinka. Meble wyglądają jak otwarte księgi i przykuwają wzrok odwiedzających centrum. Projekt ten ma zachęcić do odpoczynku i oddania się lekturze.

Wystawa "Zaczytane Ławki", której organizatorem jest Fundacja Zaczytani.org, zachęca Opolan by skorzystać z wyjątkowych siedzisk zaprojektowanych przez osoby ze świata kultury i sztuki, m.in. Katarzynę Pakosińską czy Beatę Pawlikowską. - Systematycznie spada odsetek Polaków, którzy czytają książki. Według badań Biblioteki Narodowej, w 2018 roku 38% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę. Dlatego Fundacja Zaczytani.org zachęca pozostałych (62%) do czytania, m.in. poprzez udostępnienie wystawy "Zaczytane Ławki", której celem jest promocja czytelnictwa i edukacja społeczna w tym zakresie - tłumaczy Marta Wojtaś z agencji Marketing & Communications Consultants.

Na terenie galerii postawiono łącznie 10 ławek, które przykuwają uwagę klientów. - Te wielobarwne konstrukcje to małe dzieła sztuki, które przypominają, jakim polem dla wyobraźni są książki zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Odwiedzający mogą usiąść na ławkach i oddać się lekturze. Kolorowe meble miejskie są wyposażone w kody QR, dające możliwość pobrania bezpłatnych utworów literackich - przy każdej ławce do ściągnięcia jest jedna publikacja - dodaje Wojtaś.

Ekspozycja w opolskim centrum handlowym będzie dostępna do 30 stycznia 2020 roku.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia