• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1939
  • Dodano: 2020-01-02 / 09:18
  • Komentarzy: 1

Poczytałbyś coś nowego? W Opolu powstają punkty wymiany książek. Jeden z nich w Karolince

 
 
Poczytałbyś coś nowego? W Opolu powstają punkty wymiany książek. Jeden z nich w Karolince
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

"Punkt wymiany książek" to niewielka szafa a w niej przekartkowane, przeczytane i czasem wysłużone książki. Każdy może szafę otworzyć i bez oporów książkę "podmienić".


Czytelniku, weź książkę i przynieś książkę, przeczytasz a inni też skorzystają. Jest to wspaniały pomysł dzielenia się i uwalniania książek, a w języku potocznym - dawanie starym książkom nowego życia.

Na terenie Miasta Opola takie punkty będą docelowo cztery. Wcześniej Urząd Miasta Opola zachęcał mieszkańców i przeprowadzał akcję pn. "Zamień książki na maskotki, pacynki lub breloki". - W ten sposób pozyskano pierwsze książki, które można było umieścić w punkcie.

- Celem akacji jest promowanie gospodarki w obiegu zamkniętym, idei drugiego życia odpadów oraz pozyskanie wyposażenia i promocja powstających na terenie Miasta Opola czterech Punktów Wymiany Książek - czytamy na stronie miasta Opola.

Regał z książkami, które możemy wziąć do domu na zasadach wymiany stanął w Centrum Handlowym Karolinka. Niewielka "szafka" znajduje się w pobliżu części gastronomicznej Centrum Handlowego. Pomysł bookcrossingu pojawił się już w 2017 roku w zadaniach Budżetu Obywatelskiego. Dzięki realizacji jednego z zadań inny taki punkt powstał przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

- Idea bookcrossingu w naszym kraju staje się coraz powszechniejsza. W wielu miastach można spotkać małe regały w parkach, tramwajach, na osiedlach. Nasz regał jest jednym z pierwszych na wolnym powietrzu w przestrzeni Opola. Liczymy, że będzie cieszył się zainteresowaniem. Zachęcamy do korzystania, jest to jeszcze jedna możliwość kontaktu z książką - tłumaczą przedstawiciele MBP.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-01-03 10:28:22 [178.37.199.*] id:1587824  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Szczęśliwego Nowego Roku Pomysł bardzo dobry. Niestety mam oba z powodu których już od wielu lat nie korzystam z bibliotek. Cześć ludzi to po prostu brudasy i cały ten brud bakterie przenoszą na książkami (są nawet oblizywacze kartek). w takich wymienialniach (mam nadzieję ze w bibliotekach są jakieś sposób) powinno się zainstalować lampę ultrafioletową taka jak mają w przychodnich i włączają ja jak nie ma ludzi. Ostatnio o takim czymś słyszałem że zamontowali w oczyszczali ścieków

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia