• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1412
  • Dodano: 2019-12-26 / 14:14
  • Komentarzy: 2

Święta w ciepłych krajach. Dlaczego nie chcemy spędzać ich w domu?

 
 
Święta w ciepłych krajach. Dlaczego nie chcemy spędzać ich w domu?

(Tak wygląda "choinka" w Grecji. Fot.Adobe Stock/kanvag )

Coraz częściej decydujemy się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia daleko od domu. Okazuje się, że wyjazd bardzo często jest ucieczką od gorączki świątecznych zakupów i skrupulatnego sprzątania.


Mimo, że często decydujemy się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia kilka tysięcy kilometrów od domu, to nie rezygnujemy z towarzystwa najbliższych w tym czasie. Miłośnicy ciepła bardzo chętnie wybierają kraje, w których mogą spędzić święta nietypowo, zażywając kąpieli i słońca. Mimo, że święta kojarzą się raczej z choinką i domowym zaciszem, to część z nas konsekwentnie właśnie te dni wybiera na rodzinne wakacje.

Zapytaliśmy Opolan, którzy spędzili święta Bożego Narodzenia w ciepłych krajach oraz tych, co właśnie spacerują po egipskich plażach, co skłoniło ich do takiej decyzji.

- Kilka lat temu spędzaliśmy święta Bożego Narodzenia w Egipcie. Pojechaliśmy tam, żeby odpocząć od zakupów, sprzątania i gotowania ale mimo tego spędziliśmy wspaniałe rodzinne święta. Hotel był przyozdobiony choinkami, światełkami, klimat świąteczny było czuć ale mimo wszystko było tak inaczej, po prostu ciepło. Można powiedzieć, że wypoczęliśmy, a magii świąt nie zabrakło. Zjedliśmy rodzinną wieczerzę, niemal jak w domu ale właśnie w egipskim klimacie. W tym roku wybraliśmy góry. Tak samo zjemy wieczorem wigilijną wieczerzę i spędzimy kilka aktywnych dni w zimowej aurze - opowiada Basia z Opola.

Czy to już moda czy zwykły kaprys spytaliśmy Opolan przebywających teraz na wakacjach. - Pierwszy raz zdecydowaliśmy się spędzić święta z dala od domu i rodziny. Wybraliśmy Hiszpanię chyba tylko dlatego, bo szukaliśmy miejsca, gdzie będzie dobre jedzenie i będzie jeszcze ciepło. Początkowo myśleliśmy o Egipcie ale trochę obawiałam się jak zareagują na afrykańską kuchnię dzieci. Jest bardzo dużo turystów, więc to na pewno będą inne święta - opowiada Anna z Opola, która do Nowego Roku razem z mężem i dwójką dzieci będzie przebywać poza rodzinnym domem.

Jeśli ktoś ma dość świątecznego pędu i chciałby spędzić Boże Narodzenie w ciepłym miejscu jeszcze nic straconego. Oferty biur podróży wręcz pękają w szwach, a na świąteczne wczasy jest szansa wyjechać nawet dziś.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-26 16:54:08 [31.60.21.*] id:1587410  
liberty: Napisał postów [2212], status [Szycha] Reputacja
Raczej spytajcie czemu niektóre Polki nie chcą spędzać Świat w Polsce? Są to kobiety pokroju tych z "Darling I Love You"....

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-12-29 22:48:50 [5.173.48.*] id:1587579  
Papa Smerf: Napisał postów [604], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
I "Habibi aj low ju" i potem idą do łóżka z egzotycznymi facetami...