• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1212
  • Dodano: 2019-12-22 / 15:04
  • Komentarzy: 3

  Żywa czy sztuczna? To ostatnia chwila na zakup świątecznego drzewka

  Żywa czy sztuczna? To ostatnia chwila na zakup świątecznego drzewka

  (Fot. Dżacheć)

  Wybór świątecznego drzewka to tylko jeden z wielu przedświątecznych dylematów. Pierwszym z nich jest to, czy chcemy drzewko o leśnym zapachu z opadającymi igłami, czy może sztuczną choinkę, która posłuży nam lata?


  To ostatnie chwile, kiedy możemy zaopatrzyć się w świąteczne drzewko. Wprawdzie wybór w ostatnie dni przed świętami jest już niewielki, to w dalszym ciągu najpierw musimy zdecydować - żywa czy sztuczna?

  Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Sztuczna choinka jest wygodna, praktyczna i często służy latami. Jeszcze kilkanaście lat temu sztuczne drzewko odwzorowywało typowe drzewko z lasu. Dziś spośród sztucznych choinek możemy wybierać nie tylko ich wzory, ale też kolory - wyjątkowo popularne są w tym roku białe drzewka. Sztuczna choinka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zapominają o pielęgnacji - nie trzeba takiej choinki podlewać, nie sypią się z niej igły i możemy ją postawić tuż przy kaloryferze. Wydatek - o ile lubimy coroczną "monotonię" jest już na długie lata.

  Jeśli jednak nie wyobrażamy sobie świątecznej wieczerzy bez zapachu żywicy i bez wbijających się w stopy igieł - jeszcze jest czas, żeby kupić żywe drzewko. Sprzedawców żywych drzewek można znaleźć niemal na każdej ulicy. Do wyboru na świątecznych straganach mamy świerki, jodły, a także sosny.

  Jodłę wybierzmy, jeśli zależy nam by choinka stała przez długi czas. To jeden z najtrwalszych gatunków, który nie przysporzy nam ciągłego zamiatania zgubionych igieł. Co warto podkreślić - igły są gładkie i nie kłujące więc idealnie nada się do domu z małymi dziećmi. Jej wadą jest "słaby" zapach oraz podatne gałęzie, które mogą uginać się pod ciężkimi ozdobami.

  - Najwięcej leśnego aromatu odda świerk. Drzewko długo utrzyma świeżość ale musimy liczyć się z tym, że świerk mocno gubi igły, które zresztą są bardzo kłujące. Ubieranie świerka jest raczej katorgą niż przyjemnością - śmieje się pan Andrzej, sprzedawca choinek z opolskiego stoiska.

  Sosna nie jest często wybierana na choinkę ze względu na rzadkie igły, ale ma też swoje zalety - atrakcyjną cenę i piękny żywiczny zapach.

  Jaka choinka ozdabia Wasze domy, mieszkania? Wyślijcie nam swoje zdjęcia choinek na adres redakcja@24opole.pl, lub w wiadomości na Facebooku - umieścimy je w specjalnym świątecznym artykule.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-12-23 15:59:46 [79.255.56.*] id:1587276  
  anstel: Napisał postów [3801], status [VIP] Reputacja
  Żywa czy sztuczna , a taki wariant kradziona ?

  Nick:
  Treść:
  2019-12-23 13:04:50 [5.60.54.*] id:1587256  
  R1973P: Napisał postów [1538], status [Szycha] Reputacja
  Na początku Dobrzenia Małego od Opola strony jest jeszcze dużo ładnych choinek

  Nick:
  Treść:
  2019-12-22 16:47:07 [89.204.153.*] id:1587181  
  Wowi78: Napisał postów [786], status [stały bywalec] Reputacja
  Naturalnie że żywa.

  Nick:
  Treść: