• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2878
  • Dodano: 2019-12-20 / 16:02
  • Komentarzy: 1

Kradł i włamywał się w warunkach recydywy - został zatrzymany

 
 
Kradł i włamywał się w warunkach recydywy - został zatrzymany

(Fot. Archiwum)

Ponad 30 zarzutów usłyszał 36-letni mieszkaniec Śląska. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże i włamania do samochodów. Odpowie on również za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany działał w warunkach recydywy.

Na początku grudnia policjanci z Brzegu zatrzymali 36-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna może mieć związek z licznymi włamaniami do samochodów. Do wszystkich zdarzeń dochodziło w Brzegu i Grodkowie na przełomie października i listopada. Wówczas poszkodowani zgłaszali włamania do samochodów, z których ginęły między innymi radia, kamery samochodowe, elektronarzędzia i nośniki pamięci.

Kryminalni zajęli się tymi sprawami i zebrali szereg dowodów. Zgromadzone materiały pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego o te przestępstwa. W dalszej kolejności ustalili też jakim pojazdem mężczyzna się porusza. Ich przy puszczenia potwierdziły się, gdy zatrzymali go na jednej z ulic w Brzegu. Kryminalni w bagażniku jego samochodu znaleźli część skradzionych rzeczy. Oprócz łupu, przy zatrzymanym ujawnili kilka porcji amfetaminy i marihuany. 36-latek został zatrzymany, a mienie i narkotyki zabezpieczone.

Jak się okazało, to nie jedyne przewinienia zatrzymanego. Podczas dalszych czynności, policjanci z Grodkowa powiązali mężczyznę z włamaniami do samochodów na ich terenie. Tam z samochodów również ginęły radia, elektronarzędzia i dokumenty. Straty spowodowane przez zatrzymanego we wszystkich sprawach zostały oszacowane na 25 000 zł.

Zatrzymany usłyszał ponad 30 zarzutów, dotyczących kradzieży i włamań do samochodów. Odpowie również za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat więzienie. Na wniosek nyskiej prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-29 18:25:48 [89.73.115.*] id:1587559  
mixer2001: Napisała postów [83], status [rozkręcił się] Reputacja
Dupa a anie złodziej buhahaha

Nick:
Treść: