• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1300
  • Dodano: 2019-12-17 / 20:05
  • Komentarzy: 1

SOR przy Szpitalu Wojewódzkim będzie działał do końca czerwca 2020 roku

 
 
SOR przy Szpitalu Wojewódzkim będzie działał do końca czerwca 2020 roku

(Fot. Dżacheć)

Działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ulicy Katowickiej będzie kontynuowana, przynajmniej do 31 czerwca 2020 roku.


Arkadiusz Wiśniewski przedstawił dziś po południu pismo od Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu, w którym NFZ informuje o przedłużeniu umowy ze Szpitalem Wojewódzkim w kwestii funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przypomnijmy, że SOR w Szpitalu Wojewódzkim miał zostać zlikwidowany 1 lutego przyszłego roku, kiedy skończy się rozbudowa SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Władze szpitala argumentowały swoją decyzję głównie brakiem wystarczającej kadry lekarskiej.

- Jest sukces! Presja ma sens. SOR przy Katowickiej będzie działał co najmniej do czerwca! Dziękuję Dyrekcji Szpitala, NFZ i radnym Opola oraz wszystkim zaangażowanym w tę sprawę - napisał na Facebooku prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Sukcesem chwalą się także władze województwa opolskiego. - Ucinamy wszystkie dyskusje i domniemania dotyczące likwidacji SOR przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Efektem wspólnych ciężkich starań wszystkich stron, został podpisany aneks na przedłużenie umowy na realizację usług przez SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu na okres do 30 czerwca 2020 roku. Ten aneks świadczy o tym, że wszyscy wartość zdrowia pacjentów rozumieją - mówi Violetta Porowska.

Plan zabezpieczenia działania SOR był przygotowywany jeszcze w ubiegłym roku. - Usiądźmy wszyscy do stołu i starajmy się tę kwestię rozwiązać. Chęć zażegnania tego problemu to efekt zaangażowania wszystkich stron. Sprawą również zainteresowany był pan minister Kraska, on potwierdził, że w czwartek będzie obecny w Opolu - podkreśla Violetta Porowska.

- Od długiego czasu jesteśmy świadkami rozmów, interwencji i zaniepokojenia mieszkańców działaniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy szpitalu wojewódzkim przy ulicy Katowickiej. Wszystkie działania i wiele innych spotkań, dały dziś rezultat w postaci umowy dotyczącej działalności SOR-u przy ulicy Katowickiej, która została przedłużona do dnia 30 czerwca 2020 roku. Sprawa bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Opolszczyzny wygrała nad nieporozumieniami - ogłosił dziś wojewoda opolski Adrian Czubak.

W dalszym ciągu przedstawiony plan zabezpiecza Opolan tylko o kolejne pół roku - Oczywiście nie składamy broni i od dziś podejmujemy dalsze działania - dodaje Adrian Czubak.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-18 08:51:48 [5.173.32.*] id:1586844  
chrząszcz: Napisał postów [4837], status [VIP] Reputacja
Wg Red łopołle42 szósty miesiąc roku ma 31 dni (rok przestępczy)

Nick:
Treść: