• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3668
  • Dodano: 2019-12-17 / 14:11
  • Komentarzy: 1

Na "wrzutkę", na "widzenie", na "krem". Kolejna próba przemytu narkotyków w strzeleckim więzieniu

 
 
Na "wrzutkę", na "widzenie", na "krem". Kolejna próba przemytu narkotyków w strzeleckim więzieniu

(Fot. https://www.sw.gov.pl)

 <i> </i>

Funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich 12 grudnia br. udaremnili kolejną próbę przemytu środków niedozwolonych na teren jednostki. Tym razem niedozwolone substancje próbowano przemycić w opakowaniach kremu do golenia.


- Podczas kontroli paczki higienicznej dokonanej za pomocą urządzenia RapiScan ujawniono w dwóch opakowaniach kremu do golenia zawiniątka zawierające 191 tabletek koloru różowego niewiadomego pochodzenia. Wstępne badanie wykazało wynik pozytywny dla substancji odurzających. Znalezione substancje zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Dyrektor jednostki wszczął czynności wyjaśniające - informuje Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego Nr 2 w Strzelcach Opolskich mjr Jarosław Timoszuk.

Do innej próby przemytu na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich doszło na początku listopada tego roku. - W trakcie kontroli osobistej kobiety ubiegającej się o widzenie z osadzonym, ujawniono schowane w staniku zawiniątko z proszkiem koloru białego o wadze ok. 4 gramów oraz zawiniątko z suszem koloru zielonego o wadze ok. 2 gramów. Wstępne badanie wskazało w pierwszym zawiniątku obecność alkaloidów w drugim wskazało na marihuanę. Osobę, u której ujawniono środki odurzające, zatrzymano i przekazano funkcjonariuszom Policji - informuje rzecznik.

21 lipca 2019 roku funkcjonariusz Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich kontrolując pas ochronny ujawnił czarne zawiniątko, w którym ukryte były narkotyki. Po otwarciu pakunku wewnątrz znaleziono 11 woreczków strunowych zawierających biały proszek, które próbowano przemycić na teren jednostki sposobem na tzw. wrzutkę. Przybyli do więzienia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich dokonali sprawdzenia substancji, którą okazała się być amfetamina o łącznej wadze 112,91 gramów.

W czerwcu z kolei kobieta, która chciała wejść na widzenie w tym samym zakładzie wpadła na pomysł przemycenia metamfetaminy w staniku. Dzięki przezorności funkcjonariuszy nic z tego nie wyszło. Kiedy poinformowano ją, że będzie musiała zostać poddana kontroli osobistej, odmówiła. Jak wezwano funkcjonariuszy Policji, postanowiła pozbyć się pakunku rzucając go na podłogę - w monitorowanym pomieszczeniu, w obecności więzienników i policjantów. Jak się okazało, w woreczku miała ukryte ponad 20 gram niedozwolonej substancji.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-18 21:16:40 [31.60.54.*] id:1586901  
liberty: Napisał postów [2205], status [Szycha] Reputacja
Cóż im w pierdlu pozostało ? Tylko zrobic sobie "czaju" 😂😂😂

Nick:
Treść: