• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1226
  • Dodano: 2019-12-16 / 18:06
  • Komentarzy: 1

Kampania "Odpowiedzialny Sprzedawca - Bezpieczna Młodzież bez Używek"

 
 
Kampania "Odpowiedzialny Sprzedawca - Bezpieczna Młodzież bez Używek"

(KPP Prudnik)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku przeprowadzili kampanię profilaktyczno - edukacyjną pod nazwą "Odpowiedzialny sprzedawca - bezpieczna młodzież bez używek". Głównym celem akcji było ograniczenie dostępu młodych ludzi do wyrobów alkoholowych i tytoniowych w punktach sprzedaży.

W ramach kampanii dzielnicowi spotkali się ze sprzedawcami przekazując im najważniejsze informacje dotyczące m.in. zakazu sprzedaży wyrobów alkoholowych i tytoniowych niepełnoletnim oraz prawa sprzedawców do żądania dokumentów potwierdzających pełnoletność, gdyż niejednokrotnie dorosły wygląd klienta nie świadczy o jego pełnoletności. Funkcjonariusze informowali również o konsekwencjach prawnych sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom niepełnoletnim.

Celem kampanii była edukacja sprzedawców w obszarze odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych oraz zwrócenie społecznej uwagi na problem spożywania alkoholu oraz wyrobów tytoniowych przez dzieci i młodzież oraz wzmocnienie dezaprobaty dla tego procederu. W trakcie prowadzonej kampanii funkcjonariusze przekazywali sprzedawcom materiały profilaktyczne.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach partnerskiego projektu "RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA - kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - ETAP IV", dofinansowanego w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020".

Pamiętajmy:

W Polsce obowiązujące przepisy prawa zakazują sprzedaży napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Pamiętajmy, że łamanie tego zakazu jest przestępstwem. Sprzedawcy a także właścicielowi sklepu łamiącemu przepisy, grozi kara grzywny, orzeczenie przepadku napojów alkoholowych - nawet wtedy, gdy są własnością kogoś innego, np. hurtowni, a także odebranie zezwolenia na sprzedaż lub podawanie alkoholu.

Jednocześnie ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi daje prawo sprzedawcy lub podającemu napoje alkoholowe do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy w przypadku wątpliwości co do jego pełnoletniości.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-16 21:37:52 [188.123.205.*] id:1586754  
ombre: Napisał postów [17699], status [VIP] Reputacja
Tak odpowiedzialny że aż tajny.

Nick:
Treść: