• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2919
  • Dodano: 2019-12-16 / 08:50
  • Komentarzy: 0

Strażacy walczą z pożarem kamienicy w Głuchołazach, ewakuowano 5 osób

 
 
Strażacy walczą z pożarem kamienicy w Głuchołazach, ewakuowano 5 osób

(Fot. czyt.)

W poniedziałek o 8:17 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze 3-piętrowego budynku mieszkalnego w centrum Głuchołaz. Nie wszyscy mieszkańcy zdołali opuścić bezpiecznie budynek.


Informację o tym, że płonie budynek wielorodzinny na ulicy Opolskiej w Głuchołazach służby otrzymały o 8:17 w poniedziałek. Na miejsce zadysponowano początkowo 9 zastępów straży pożarnej. Z 3-piętrowej kamienicy na 1 i 2 piętrze widać wydobywający się dym.

Z informacji przekazanych przez świadków wynika, że część osób zdołała ewakuować się z budynku, jednak w środku mogą być jeszcze uwięzione osoby.

- Pali się na 1 piętrze w domu wielorodzinnym trzypiętrowym, duże zadymienie jest też na klatce schodowej. Ewakuowano 5 osób z budynku, na miejscu działa 9 zastępów straży pożarnej - informuje dyżurny ze Stanowiska Kierowania PSP w Opolu.

O sytuacji w Głuchołazach będziemy informować w artykule na bieżąco.

Aktualizacja 9:20

Na miejscu z żywiołem walczy już 10 zastępów straży pożarnej.

Aktualizacja 9:20

Przy zdarzeniu pracuje 11 zastępów straży. W budynku zamieszkiwało 10 rodzin, strażacy wynieśli osoby, które nie zdołały ewakuować się samodzielnie. Na miejscu udzielana jest im pomoc. Straty będą ogromne.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".