• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5978
  • Dodano: 2019-12-09 / 17:33
  • Komentarzy: 0

Wypadek na placu budowy w Żyrowej. Lądował śmigłowiec LPR

 
 
Wypadek na placu budowy w Żyrowej. Lądował śmigłowiec LPR

(Fot. OSP KSRG Żyrowa)

Właściciel firmy budowlanej został przysypany ziemią na placu budowy. Do akcji zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował przytomnego mężczyznę do szpitala w Opolu.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Żyrowa w powiecie krapkowickim. Na miejsce oprócz strażaków i Zespołu Ratownictwa Medycznego wezwano również grupę techniczną z KP PSP w Brzegu oraz poszukiwawczą z Grodkowa, ale zostały odwołane po tym, jak okazało się, że strażacy poradzą sobie z uwolnieniem mężczyzny.

- Kilka minut przed 15:00 zostaliśmy zadysponowani przez PSK w Krapkowicach do Żyrowej na ul. Bukową. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że podczas prac budowlanych jedna osoba wpadła do wykopu i została przysypana ziemią, na miejsce został zadysponowany helikopter - relacjonują strażacy ochotnicy z OSP KSRG Żyrowa.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej w tym 3 zastępy z Krapkowic oraz OSP KSRG w Żyrowej. Poszkodowanego przetransportowano do szpitala, był przytomny. Jak donoszą lokalne media - to 50-letni właściciel firmy budowlanej, która wykonywała prace w Żyrowej.

Policjanci będą ustalać teraz okoliczności w których doszło do tego wypadku.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".