• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2192
  • Dodano: 2019-12-09 / 10:25
  • Komentarzy: 1

Trzech podejrzanych o kradzieże i włamania zatrzymanych przez kryminalnych

 
 
Trzech podejrzanych o kradzieże i włamania zatrzymanych przez kryminalnych

(KPP Brzeg)

Trzech mężczyzn miało włamywać się i kraść m.in. sprzęt geodezyjny, komputery i elektronarzędzia. Śledczy z Brzegu namierzyli i zatrzymali podejrzanych, a zabezpieczone sprzęty zwrócili właścicielom. Jeden z mężczyzn, 26-latek, działał w warunkach recydywy.

Policjanci z Brzegu zatrzymali trzech podejrzewanych o szereg włamań mężczyzn. Do wszystkich tych zdarzeń doszło w październiku tego roku. Wówczas funkcjonariusze przyjęli kilka zawiadomień o kradzieżach i włamaniach. Poszkodowani zgłaszali włamania do garaży, budynków gospodarczych, a także magazynów ze sprzętem budowlanym. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, urządzenia geodezyjne, komputery i przewody elektryczne. W tym samym czasie, policjanci przyjęli też zawiadomienie o kradzieży lawety i oleju napędowego.

Do tych przestępstw dochodziło w Brzegu i przyległych do niego miejscowościach, a poszkodowani łącznie swoje straty oszacowali na 140 000 złotych. Kryminalni, którzy zajęli się sprawą zebrali materiały dowodowe, zabezpieczyli ślady i wytypowali podejrzewanych. To wszystko pozwoliło na ustalenie tożsamości osób mogących mieć związek ze zdarzeniami. Najstarszego z nich, 39-letniego mieszkańca miasta, policjanci zatrzymali pod koniec października. Kolejni dwaj mężczyźni, 26 i 37-letni brzeżanie, wpadli już następnego dnia. Kolejne działania kryminalnych doprowadziły do kilku miejsc, gdzie podejrzani trzymali część skradzionych rzeczy. Do właścicieli wróciły m. in. sprzęty geodezyjne, komputery i laweta.

Mężczyźni usłyszeli łącznie 14 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Najmłodszy z nich, był już karany za podobne przestępstwa. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny, tymczasowy areszt. Musi się on liczyć z karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Pozostały mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-09 10:32:39 [165.225.72.*] id:1586203  
dontomasso: Napisał postów [3242], status [VIP] Reputacja
rece w samych pachach upierdzielic i puscic wolno

Nick:
Treść: