• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1911
  • Dodano: 2019-12-08 / 15:25
  • Komentarzy: 0

Zmotoryzowani Mikołajowie wjechali na opolski Rynek

 
 
Zmotoryzowani Mikołajowie wjechali na opolski Rynek

(Fot. Dżacheć)

Pomocnicy Świętego Mikołaja poruszający się na motorach wjechali pod wejście do Ratusza w Opolu. Tradycja jest kontynuowana od 2009 roku, kiedy Opolscy motocykliści klasyczne renifery po raz pierwszy zamienili na moc silników spalinowych w motocyklach.


Dziesiątki motocyklistów w charakterystycznych, czerwonych przebraniach zjechały dziś przed 13:00 na opolski rynek, by wspólnie świętować mikołajki. Przy okazji "Motomikołaje" rozdawali najmłodszym słodycze.

Na Motomikołajki do Opola w niedzielę przyjechali fani dwóch kółek nie tylko z samej stolicy regionu, ale też z Nysy, Strzelec Opolskich i Kluczborka. - Tradycyjnie zasada jest taka, że każdy zabiera ze sobą jakieś słodycze, cukierki, czekoladki, lizaki. Potem rozdzielamy je między sobą, najlepiej wyglądają w kaskach. Dzieciaki nieśmiało do nas podchodzą, ale łakocie widać mają w sobie dar przekonywania. Dziś dodatkowo konkurujemy z ciężarówką cukierków, która stanęła z drugiej strony, ale to nam nie przeszkadza - mówi Sebastian, który przyjechał dziś spod Olesna.

- Biorę udział w naszej mikołajkowej akcji po raz piąty. Zwykle z całej Opolszczyzny zbiera się około 500 osób i wspólnie jeździmy do miejsc, gdzie można spotkać najmłodszych Opolan by rozdawać słodycze. Spod Ratusza wyruszymy dalej, być może w okolice Galerii Solaris - mówi Andrzej, uczestnik wydarzenia.

Najmłodsi bardzo chętnie zasiadali też na czarno-czerwonych, przyozdobionych motocyklach i robili sobie zdjęcia.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".