• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 1760
    • Dodano: 2019-12-07 / 21:46

Opolskie Wilczyce umocniły swoją pozycję w tabeli

Za nami 13 runda pierwszej ligi siatkówki kobiet. Zawodniczki UNI Opole zagrały na wyjeździe mecz z Budowlanymi Toruń.

W tym sezonie nasze rywalki na 11 rozegranych spotkań wygrały tylko 1. Również w meczu z Opolankami nie odnotowały przełomu w grze. Nasze zawodniczki w pierwszym secie zdeklasowały drużynę z Torunia wynikiem 25:9. Drugą partię dziewczyny z UNI również wygrały z lekkością wynikiem 25:14. Trzeci set był tylko formalnością i wygrana 25:17, a 3:0 całego spotkania, zapewniła naszemu klubowi kolejne trzy punkty w tabeli.

Aktualnie Wilczyce mają już na swoim koncie 23 oczka i coraz bardziej umacniają swoją pozycję w pierwszej szóstce w lidze. Jeżeli drużyna utrzyma swój poziom gry w fazie zasadniczej, awansuje do fazy play-off, w której zmierzy się 8 najlepszych zespołów.

Kolejny pojedynek opolski klub stoczy ze Stalą Mielec 21 grudnia na domowym parkiecie w Stegu Arenie. Początek spotkania o godzinie 15.15.