• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1533
  • Dodano: 2019-12-06 / 14:00
  • Komentarzy: 0

  Opolanie oddają na rynku krew w ramach akcji "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"

  Opolanie oddają na rynku krew w ramach akcji "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew"
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Jak co roku w Mikołajki każdy z chętnych będzie mógł wcielić się w rolę św. Mikołaja oddając swoją krew. Na rynku w Opolu stanął mobilny krwiobus. W autobusie krew można oddawać do godz. 17:00.


  Na opolskim rynku trwa VIII akcja Radia Doxa i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa "Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew". Podczas wydarzenia każdy z krwiodawców otrzyma ciepły posiłek - przygotowano m.in. ciepły barszcz, a dla głodnych cukru - mnóstwo pączków. Nie zabraknie również tradycyjnych czekolad dla darczyńców.

  - Dla wszystkich, którzy oddadzą krew jest barszcz i pyszne pączki, warto po oddaniu krwi poprzez taki posiłek nabrać siły. Niektórzy się krępują podejść, może wstydzą, ale zapraszamy wszystkich. Przy takich zorganizowanych akcjach ludzie chętniej oddają krew. Dziś można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, coś zjeść czy spotkać znane osoby - słyszymy.

  W rolę Mikołaja wcielił się również prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. - Nie pamiętam, który raz już włączam się w taką akcję. Ma to duże znaczenie, bo jak wiemy krew ratuje życie i w prosty sposób można zrobić coś dobrego dla innych. W dzień Świętego Mikołaja, kiedy wszyscy obdarowujemy się prezentami warto szczególnie dać taki prezent, który może okazać się prezentem życia. Można w ten sposób uratować komuś życie albo uchronić przed chorobą. Zachęcam do spontanicznego oddawania krwi, uważam, że jeśli każdy z nas chociaż raz w roku odda tę krew to już będzie i tak bardzo dużo - mówił Arkadiusz Wiśniewski.

  Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Mobilne stoisko będzie czynne do 17:00.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".