• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1646
  • Dodano: 2019-12-04 / 15:22
  • Komentarzy: 0

  Ponad 50 zarzutów dla podejrzanych o kradzieże, włamania i paserstwo

  Ponad 50 zarzutów dla podejrzanych o kradzieże, włamania i paserstwo
   <i>(KPP Brzeg)</i>

  (KPP Brzeg)

  Kryminalni z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży i włamań. Ich łupem miały paść m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz wędkarski. 46-letni mieszkaniec Brzegu i 27-letni obywatel Ukrainy usłyszeli łącznie ponad 50 zarzutów.

  Do wszystkich tych zdarzeń miało doszło we wrześniu i październiku. Wówczas policjanci z brzeskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach w mieście. Większość z nich dotyczyła altanek i piwnic.

  Kryminalni zajęli się ustaleniem okoliczności tych włamań i typowaniem osób podejrzewanych. Jak wynikało z ich ustaleń, łupem złodziei padały m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wędkarski. Swoje straty poszkodowani wycenili łącznie na 70 000 złotych. Śledczy przesłuchali świadków i zebrali materiały dowodowe. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie 3 podejrzewanych.

  Pierwszego z mężczyzn, 46-letniego mieszkańca Brzegu, zatrzymali 29 października na jednej z ulic w mieście. Drugi z podejrzewanych to 27-letni obywatel Ukrainy. W ręce śledczych wpadł kilka dni później. Łącznie zatrzymani usłyszeli ponad 50 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy i musi się teraz liczyć z karą do 15 lat więzienia. Natomiast młodszy decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

  W toku wykonywanych czynności policjanci zatrzymali również trzeciego mężczyznę. To w jego piwnicy ujawnili część skradzionego sprzętu, który zabezpieczyli i zwrócili właścicielom. 48-letni brzeżanin usłyszał zarzut paserstwa. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".