• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 3571
  • Dodano: 2019-12-01 / 18:18
  • Komentarzy: 1

Strażacy ochotnicy organizują mikołajkową zbiórkę i apelują o pomoc

 
 
Strażacy ochotnicy organizują mikołajkową zbiórkę i apelują o pomoc

(Fot. Dżacheć)

Od 16 lat opolscy druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Murów organizują zbiórkę darów, z których tworzą później prezenty na dzień św. Mikołaja. Paczki trafiają do domów dziecka, domów samotnych matek oraz do nieuleczalnie chorych dzieci.

Strażacy apelują o darowanie książek, przyborów szkolnych, artykułów spożywczych (trwałych), odzieży (w miarę możliwości nowej), zabawek, a przede wszystkim słodyczy, z których 6 grudnia zrobią paczki i zawiozą dzieciom. W tym roku druhowie planują stworzenie około 150 paczek, w tym dla 32 dzieci z Domu Dziecka w Chmielowicach, Domu Samotnej Matki w Zopowych i 120 dla nieuleczalnie chorych pacjentów z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. - My strażacy i wszyscy, którzy się angażują w tą akcję, my mamy potrzebę komuś pomagać. Taka jest nasza natura. Przekazując te dary wszyscy czujemy się jak święci Mikołajowie. Jadąc tam do każdego musimy się przytulić. To jest takie szczere, miłe i prawdziwe - podkreśla Andrzej Puławski, Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Murowie.

- Po zbiórce do remizy przyjeżdżają wszystkie jednostki OSP i są segregowane wszystkie ubrania, wszystkie środki czystości i żywności. Potem robimy z nich paczki i przekazujemy potrzebującym. Zauważyliśmy, że te dzieci umieją się ze sobą dzielić tym, co mają i umieją się cieszyć z tego, co dostaną. Potrafią się cieszyć nawet z kawałka czekolady - tłumaczy Prezes OSP Zagwiździe Dariusz Dyczek.

Wydarzenie organizowane jest już 16 raz. Biorą w nim udział zarówno Ci, którzy są pomysłodawcami pierwszej zbiórki, a także dołączają nowi wolontariusze. - Przygotowujemy się już od jakiegoś czasu. Wcześniej był wygłoszony apel przez księdza, a potem rozwieszaliśmy w każdym sklepie plakaty - mówi uczestnicząca w akcji pierwszy raz Sandra.

Mikołajkowa zbiórka prowadzona jest we wszystkich sklepach na terenie gminy Murów. Dary można składać w specjalnie oznakowanych miejscach oraz remizach OSP i bibliotekach do 6 grudnia 2019. Szczegóły dostępne są także na profilu OSP KSRG Zagwiździe
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-12-01 20:56:25 [5.173.88.*] id:1585836  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
na banasia nie liczcie

Nick:
Treść: