• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1887
  • Dodano: 2019-11-29 / 13:57
  • Komentarzy: 0

  Gala finałowa Mistrzostw Polski w Boksie Seniorów już dziś!

  (Fot. mat. organizatora)

  Opole nie miało podobnej imprezy od blisko 50 lat. Po tej przerwie boks w wydaniu seniorów znów zagościł do miasta, a dziś (piątek 29 listopada) odbędzie się gala finałowa tego wydarzenia.  Po prawie 50-letniej przerwie Opole znów jest gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Już dziś 29 listopada poznamy złotych medalistów, a walki finałowe odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej Stegu Arena. Początek walk finałowych odbędzie się w piątek 29 listopada o godzinie 16:30. Wcześniejsze pojedynki jubileuszowego 90. turnieju rozgrywane były w Dom Expo, przy ulicy Kęskiej.

  Po raz pierwszy w historii Opole gościło najlepszych polskich pięściarzy w 1970 roku. Na gali finałowej zobaczymy:

  - w kategorii do 52 kg Macieja Jóźwika z Jakubem Słomińskim
  - w kategorii do 57 kg Jarosława Iwanow i Damiana Szczepańskiego
  - w kategorii do 63 kg Damian Durkacz i Mateusz Polski
  - w kategorii do 69 kg walkę o złoto stoczą Andrzej Świątyj z Pawłem Kastraminem
  - waga średnia Ryszard Lewicki i Rafał Wołczecki
  - kat. półciężka Mateusz Goiński z Sebastianem Wiktorzakiem
  - kat. ciężka Mateusz Masternak z Michałem Soczyńskim
  - kat. superciężka Aleksander Stawirej z Oskarem Safarianem.

  Niemal pół wieku temu złote medale zdobyli m.in. Roman Rożek (brązowy medalista ME), Hubert Skrzypczak (brąz IO w Meksyku, Mistrz i Wicemistrz Europy), Jan Szczepański (w 1971 roku został Mistrzem Europy, a w 1972 Mistrzem Olimpijskim), Jerzy Kulej (2-krotny Mistrz Olimpijski, 2-krotny Mistrz Europy i Wicemistrz Europy), Wiesław Rudkowski (w 1972 roku wywalczył brąz na IO, późniejszy Mistrz i Wicemistrz Europy), Witold Stachurski (Wicemistrz Europy), Stanisław Dragan (brązowy medalista olimpijski z Meksyku), Lucjan Trela (stoczył świetną walkę na IO w 1968 roku z George'em Foremanem).

  Srebrne krążki w Opolu wywalczyli m.in. Ryszard Petek (Mistrz Europy z 1967 roku), Marian Kasprzyk (Mistrz Igrzysk w Tokio, brąz w Rzymie), Janusz Gorat (2-krotny brązowy medalista IO, Monachium i Montreal), czy Ludwik Denderys (brązowy medalista ME z 1969 i 1971 roku).

  Poprzednie MP odbyły się pod koniec kwietnia 2018 roku w Karlinie. Brązowym medalistą turnieju został Tomasz Czyczerski (81kg) z Odry Opole. Dwa lata wcześniej w Sokółce startował ten pięściarz oraz Radosław Chojnowski (75kg). Wówczas po raz pierwszy od 25 lat bokserzy z Opola zaprezentowali się w krajowym czempionacie.

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".