• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 8109
  • Dodano: 2019-11-28 / 16:55
  • Komentarzy: 0

Inspektorat Transportu Drogowego: Przeładowanych pojazdów jest mniej

 
 
Inspektorat Transportu Drogowego: Przeładowanych pojazdów jest mniej
 <i>(Fot. Witd Opole)</i>

(Fot. Witd Opole)

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenie liczby przeładowanych pojazdów na drogach województwa opolskiego to efekt akcyjnych kontroli przewozu drewna, które w październiku i listopadzie wspólnie przeprowadzili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego oraz funkcjonariusze Straży Leśnej i Policji.


Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kolejną kontrolę, w wyniku której przewoźnicy zostali ukarani karami pieniężnym.

W dniu 26 listopada na zatrzymanych do kontroli 11 pojazdów tylko 4 wymagały przeładunku z uwagi na zbyt dużą wagę, a wobec jednego przewoźnika wszczęte zostały postępowania administracyjne zagrożone karą pieniężną w łącznej kwocie 7 000 zł.

Dodatkowo na kierowców nałożonych zostało 6 mandatów karnych na kwotę 1200 zł. Natomiast w okresie dwóch miesięcy (październik, listopad) skontrolowanych zostało 41 pojazdów przewożących drewno. W 28 przypadkach wydano zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia nadmiarowego ładunku a wobec 16 przewoźników wszczęte zostały postępowania administracyjne w sprawach o nałożenie kary pieniężnej.

- Ponadto, przeprowadzone kontrole wykazały również inne nieprawidłowości z zakresu obsługi tachografów i czasu pracy kierowców. W jednym przypadku stwierdzono fatalny stan techniczny pojazdu przewożącego drewno (niebezpieczną usterkę stanu technicznego zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego), co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy - informuje WITD w Opolu.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".