• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 5851
  • Dodano: 2019-11-27 / 09:23
  • Komentarzy: 2

Przed nami nowe inwestycje drogowe i nowe utrudnienia w ruchu

 
 
Przed nami nowe inwestycje drogowe i nowe utrudnienia w ruchu

(Fot. Dżacheć)

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu kończy jedne inwestycje i rozpoczyna kolejne. W ciągu najbliższego roku możliwe są kolejne utrudnienia na poszczególnych odcinkach opolskich tras.

Przez około rok potrwa inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 454, w ramach której wykonane będą dwa fragmenty jezdni. Wkrótce w Ładzy frezowany będzie asfalt, a na odcinku od strony ronda w Pokoju w stronę Opola z powodu braku możliwości objazdu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. - Tam na pewno rano i po południu należy się liczyć z utrudnieniami, ale to jest fragment naszego najbardziej priorytetowego w tej chwili połączenia, czyli Namysłów-Opole. To bardzo ważna droga kierująca na północ w stronę Kępna, czyli S8. Wiemy, że tam potrzeby są jeszcze spore i staramy się je eliminować tak, aby w tej perspektywie w miarę możliwości zakończyć kompleksową przebudowę całej drogi między Opolem, a Namysłowem. - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Koszt powyższej inwestycji opiewa na kwotę 20 mln złotych, a wyremontowany zostanie około 5-cio kilometrowy odcinek trasy. W ramach budowy powstaną dodatkowo trasy rowerowe, a także przebudowany zostanie parking na wysokości zabytkowego parku tak, aby zwiększyć w tej okolicy ruch turystyczny.

To kolejna duża inwestycja w infrastrukturę w regionie. Przypomnijmy, że aktualnie po półtorej roku prac właśnie zakończyła się przebudowa drogi 382 w Paczkowie. Jeszcze w tym roku firmy spedycyjne odetchną z ulgą, bo do użytku w połowie grudnia ma zostać oddana droga w Bierawie.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu w planach ma również ogłoszenie trzech dużych przetargów, w tym na trasę Olesno-Boroszów, na inwestycję w Janowie (gmina Olszanka), drogę w miejscowości Kurnica.

Na tą chwilę natomiast kierowcy mogą już bezpiecznie korzystać m.in. z trasy Pogórze - Łącznik, a także drogi 409 w Steblowie.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-27 15:56:43 [5.173.64.*] id:1585526  
Piokoff: Napisał postów [14], status [nowy] Reputacja
To chyba jakaś nowa miejscowość ta Kurnica

Nick:
Treść:
2019-11-27 13:05:40 [217.173.195.*] id:1585514  
wojtasoks: Napisał postów [3273], status [VIP] Reputacja
Chyba Kórnica.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia