• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2407
  • Dodano: 2019-11-26 / 09:09
  • Komentarzy: 0

Uwaga kierowcy. Ruszył remont na Krapkowickiej, są utrudnienia

 
 
Uwaga kierowcy. Ruszył remont na Krapkowickiej, są utrudnienia

(Fot. Dżacheć)

Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że od wtorku 26 listopada rozpoczynają się prace na fragmencie ulicy Krapkowickiej. Remont obejmie fragment od ulicy Bolkowskiej do wiaduktu.


Niektórym kierującym może się wydawać, że ostatnimi czasy korzystniej i szybciej jest podróżować po Opolu rowerem, jednak zarówno władze miasta jak i MZD podkreślają, że zmechanizowani Opolanie bardzo szybko zapomną o utrudnieniach i będą cieszyć się nową, lepszą jakością dróg w mieście.

Przypomnijmy, że dopiero co kierowcy odetchnęli po remoncie ulicy Oleskiej, a już dziś zatrzymają się na dłużej za Odrą, gdzie rozpoczynają się prace remontowe na ulicy Krapkowickiej. Kierowcy musza uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przejazd ulicą Krapkowicką będzie jeszcze trudniejszy. Od wtorku 26 listopada zaleca się wybrać inną trasę, lub zarezerwować dodatkowy czas na pokonanie remontowanego odcinka.

Prace na 350 metrowym odcinku potrwają około tygodnia. Na miejscu będzie wprowadzony ruch wahadłowy i ręczne sterowanie ruchem. Na remontowanym odcinku konieczna jest wymiana nawierzchni.

- Przepraszamy kierowców za utrudnienia i prosimy o ostrożność oraz udostępnianie informacji dalej - informuje Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Przypomnijmy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, niedługo prace remontowe znów wrócą na Krapkowicką - tym razem pod wiadukt, gdzie ma zostać przebudowany przejazd. Docelowo przejazd pod torami ma być poszerzony i podwyższony. Mimo, że po obu stronach wiaduktu umieszczono bariery, które pozwalają ocenić, czy pojazd zmieści się pod przejazdem, to i tak dochodzi w tym miejscu do wielu wypadków.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".