• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4354
  • Dodano: 2019-11-23 / 13:18
  • Komentarzy: 6

Duże jezioro w Turawie będzie areną Mistrzostw Świata

 
 
Duże jezioro w Turawie będzie areną Mistrzostw Świata

(Fot. Dżacheć)

Już w lipcu 2020 roku duże jezioro w Turawie zmieni się w arenę Mistrzostw Świata Katamaranów TOPCAT w klasie K1 i Międzynarodowych Mistrzostw Katamaranów TOPCAT w klasie K2 i K3. Na tafli akwenu pojawią się ekipy z całego świata.Mistrzostwa w Turawie odbędą się w przyszłym roku, zaakceptowane jest już logo, zapowiedzieli się zawodnicy, rezerwowane są już noclegi. Za organizację mistrzostw odpowiedzialny jest Jach Klub Opolski, a jego przedstawiciele nie kryją, że Polska ma realne szanse na podium. Jacht Klub Opolski od dwóch lat zabiegał o zorganizowanie tej imprezy w województwie opolskim. Przypomnijmy, że od 2018 w Turawie odbywają się zawody o randze europejskiej. Do tej pory w rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Polski oraz załogi z Niemiec, Szwajcarii, Węgier, Holandii.

Na chwilę obecną zapowiedzieli się zawodnicy z Łotwy Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Chorwacji, Włoch i Ukrainy a także Chińczycy. - Miejsca noclegowe już się kurczą, 20 ekip już ma zarezerwowany nocleg, a jak wiemy przyjedzie około 100 ekip. Warto tu podkreślić, że 170 zawodników ze swoją ekipą to około 300 osób, część z nich przyjedzie do Turawy nawet tydzień wcześniej - mówi Prezes Jacht Klubu Opolskiego Mariusz Łapot.

- To niezwykle wartościowe przedsięwzięcie które promuje Turawę na cały świat. Samorząd województwa konsekwentnie wspiera Jacht Klub Opolski. Mistrzostwa świata to pokłosie dwukrotnych mistrzostw Polski. Wierzymy, że Turawa jest miejscem gdzie można robić wielkie rzeczy - komentuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Organizatorzy zapewniają, że Jezioro Turawskie jest dobrze przygotowane do organizacji największej imprezy tego typu na świecie. W 1997 roku pierwsze zawody o randze światowej rozegrano w Tajlandii, a o organizację za dwa lata wyścigów walczą Chińczycy.

41 Harcerska Drużyna Żeglarska z Opola zapewni chętnym możliwość oglądania zmagań zawodników z liska, z wody. Dodajmy, że zawody rozpoczną się uroczystym przejściem zawodników wzdłuż promenady. Na potrzeby organizacji zawodów zbudowany zostanie duży namiot. Przygotowany będzie teren o powierzchni niemal hektara. Zorganizowane zostaną również strefy rozrywki. Zawodnicy będą nocować po dwóch stronach jeziora, a do bazy dowodzić ich będą wodne taksówki.reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia