• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1064
  • Dodano: 2019-11-20 / 09:00
  • Komentarzy: 0

Tutaj zawsze padają rekordy. Trwa "Wampiriada" na Politechnice Opolskiej

 
 
Tutaj zawsze padają rekordy. Trwa "Wampiriada" na Politechnice Opolskiej
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

"Wampiriada" organizowana na Politechnice Opolskiej jest największą akcją krwiodawstwa w województwie opolskim. Zarówno organizatorzy jak i pracownicy Centrum Krwiodawstwa przyznają, że studenci potrafią się zmobilizować do pomocy najbardziej.


Konkursy z nagrodami, lukrowane pączki, chleb ze smalcem czy zdrowe soki to tylko część atrakcji towarzyszących cyklicznej "Wampiriadzie". Chętnych do pomocy nie brakuje, a jak podkreślają Priorytetem tej inicjatywy jest promowanie wśród młodzieży akademickiej idei krwiodawstwa, prowadzenia zdrowego trybu życia oraz szerzenie pomocy i charytatywności.

- Wampiriada to impreza, która już wtarła się w życie naszej uczelni. Odbywa się cyklicznie od 2008 roku.
Organizatorem akcji jest Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej przy współpracy ze Studenckim Studiem Radiowym Emiter, Studenckim Kołem Naukowym ŻUBR, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu oraz Placówką Straży Granicznej w Opolu - informują organizatorzy.

- Świadomość dzielenia się krwią wśród studentów jest budująca. Zawsze akcje są dwudniowe i odbywają się w listopadzie i kwietniu. Studentów przyciągają atrakcje, jak stoją w kolejce to mogą robić wiele rzeczy. Sam proces oddawania krwi trwa od 5 do 8 minut jednak cała procedura łącznie z rejestracją, badaniem i regeneracją to trzeba zarezerwować nawet godzinę. Ważne, by przyjść po śniadaniu i być zdrowym. Tu zawsze padają rekordy - mówi Monika Feret, inspektor do spraw promocji honorowego krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Wampiriada rozpoczęła się we wtorek 19 listopada i potrwa do środy 20 listopada. Każdy kto ma ochotę przyłączyć się do akcji musi udać się na teren I Kampusu Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16 (Łącznik). Krew można oddać w godzinach 9:00-14:00.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".