• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 10374
  • Dodano: 2019-11-15 / 21:56
  • Komentarzy: 0

936 bramek padło podczas XIV edycji OLO

 
 
Zakończyła się właśnie XIV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO". Drużyny rozegrały łącznie 171 meczów, w których padło 936 bramek!


Piłkarze w ramach rozgrywanych meczy spotykali się na trzech boiskach "Orlik" w Opolu - przy ul. Czaplaka, na ul. Bielskiej i przy Krzanowickiej. Turniej, w którym biorą udział amatorskie drużny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych. XIV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO" rozpoczęła się w niedzielę 8 września, a oficjalne zakończenie odbyło się 15 listopada.

Rosnąca popularność amatorskich rozgrywek piłkarskich skłoniła organizatorów do utworzenia 4 ligi "OLO". W całym turnieju zagrało około 600 zawodników. - Poziom ligi z roku na rok jest coraz wyższy, przez co coraz więcej drużyn chce grać w OLO. Padło wiele pięknych bramek. Teraz zasłużona przerwa dla drużyn i na wiosnę ruszamy z kolejną edycją - mówi Łukasz Wielichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, koordynator rozgrywek.

Pierwszoligowym "Królem Strzelców" został Kacper Śnigórski z Melon Team. O swoim sukcesie mówi bardzo skromnie. - Bardzo się cieszę z tytułu, aczkolwiek zdecydowanie zawsze, podkreślam zawsze najważniejsze był dla mnie asysty. To absolutny przypadek, że strzeliłem najwięcej bramek, zależało mi na tym, aby to drużyna wygrywała, a to, że strzelałem te gole nie ma dla mnie żądnego znaczenia. Oddałbym te 11 bramek za ostatnie zwycięstwo z Zigersami - mówił Kacper Śnigórski.

Poniżej najlepsi strzelcy, bramkarze i MVP.

1 LIGA
Bramkarz - Maciej Gaweł (Opolskie Żubry)
MVP - Karol Jurkiewicz (The Ziges)
Król strzelców - Kacper Śnigórski (Melon Team)

2 LIGA
Bramkarz - Tomasz Kocemba (Szopa na narzędzia)
MVP - Andrzej Kusal (Szopa na narzędzia)
Król strzelców - Arkadiusz Gibała (Szopa na narzędzia)

3 LIGA
Bramkarz - Robert Konopacki (GMZ Ochodze)
MVP - Przemysław Błażejewski (Pominięci w Drafcie)
Król strzelców - Mateusz Morawiec (Centrum Opole GNB)

4 LIGA
Bramkarz - Arkadiusz Sikora (Wojciobus Team Spiryt)
MVP - Damian Bazyli (Gimnazjum Truskawy)
Król strzelców - Piotr Migacz (Monar Zbicko)

Zdjęcie (1/23)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".