• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 11283
  • Dodano: 2019-11-15 / 21:56
  • Komentarzy: 0

  936 bramek padło podczas XIV edycji OLO

  Zakończyła się właśnie XIV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO". Drużyny rozegrały łącznie 171 meczów, w których padło 936 bramek!


  Piłkarze w ramach rozgrywanych meczy spotykali się na trzech boiskach "Orlik" w Opolu - przy ul. Czaplaka, na ul. Bielskiej i przy Krzanowickiej. Turniej, w którym biorą udział amatorskie drużny z całego województwa promuje wychowanie przez sport i szerzenie zdrowego trybu życia oraz aktywizuje mieszkańców Opola i powiatu do uprawiania sportów zespołowych. XIV edycja Opolskiej Ligi Orlika "OLO" rozpoczęła się w niedzielę 8 września, a oficjalne zakończenie odbyło się 15 listopada.

  Rosnąca popularność amatorskich rozgrywek piłkarskich skłoniła organizatorów do utworzenia 4 ligi "OLO". W całym turnieju zagrało około 600 zawodników. - Poziom ligi z roku na rok jest coraz wyższy, przez co coraz więcej drużyn chce grać w OLO. Padło wiele pięknych bramek. Teraz zasłużona przerwa dla drużyn i na wiosnę ruszamy z kolejną edycją - mówi Łukasz Wielichowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, koordynator rozgrywek.

  Pierwszoligowym "Królem Strzelców" został Kacper Śnigórski z Melon Team. O swoim sukcesie mówi bardzo skromnie. - Bardzo się cieszę z tytułu, aczkolwiek zdecydowanie zawsze, podkreślam zawsze najważniejsze był dla mnie asysty. To absolutny przypadek, że strzeliłem najwięcej bramek, zależało mi na tym, aby to drużyna wygrywała, a to, że strzelałem te gole nie ma dla mnie żądnego znaczenia. Oddałbym te 11 bramek za ostatnie zwycięstwo z Zigersami - mówił Kacper Śnigórski.

  Poniżej najlepsi strzelcy, bramkarze i MVP.

  1 LIGA
  Bramkarz - Maciej Gaweł (Opolskie Żubry)
  MVP - Karol Jurkiewicz (The Ziges)
  Król strzelców - Kacper Śnigórski (Melon Team)

  2 LIGA
  Bramkarz - Tomasz Kocemba (Szopa na narzędzia)
  MVP - Andrzej Kusal (Szopa na narzędzia)
  Król strzelców - Arkadiusz Gibała (Szopa na narzędzia)

  3 LIGA
  Bramkarz - Robert Konopacki (GMZ Ochodze)
  MVP - Przemysław Błażejewski (Pominięci w Drafcie)
  Król strzelców - Mateusz Morawiec (Centrum Opole GNB)

  4 LIGA
  Bramkarz - Arkadiusz Sikora (Wojciobus Team Spiryt)
  MVP - Damian Bazyli (Gimnazjum Truskawy)
  Król strzelców - Piotr Migacz (Monar Zbicko)

  Zdjęcie (1/23)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".