• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6484
  • Dodano: 2019-11-14 / 13:07
  • Komentarzy: 2

  Matka zabijała noworodki, a mały Dawid chwalił się w przedszkolu że będzie miał braciszka

  Matka zabijała noworodki, a mały Dawid chwalił się w przedszkolu że będzie miał braciszka
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwają kolejne przesłuchania świadków w sprawie dzieciobójstwa w Ciecierzynie. Okazuje się, że mieszkańcy wsi "wiedzieli" o ciążach oskarżonej, jednak plotki mówiły o tym, że Aleksandra J. oddaje dzieci do adopcji.


  Sąsiedzi i mieszkańcy przyznają, że uwierzyli iż oskarżona prawdopodobnie rodzi dzieci w szpitalu i tam je zostawia. Wśród przesłuchanych świadków właściwie nie ma osoby, która nie potwierdziłaby, że Aleksandra J. była kilkukrotnie w ciąży. Właśnie dlatego największe wątpliwości budzą zeznania najbliższej rodziny, która podczas przesłuchań zaprzeczała, że wiedziała o ciąży Aleksandry J.

  - Mieszkam naprzeciwko. Wiem, że ona chodziła w ciąży, poza tym nic nie wiem. Ze swojej posesji widzę co się dzieje u nich na podwórzu. Mam okno naprzeciwko, widziałam nie raz jak wychodziła do teściów czy z dzieckiem. Jak jest lato to ja jestem w ogródku, widziałam kilka ciąż Oli. Myślałam że może Ola w szpitalu zostawia dzieci, tak to sobie wyobrażałam. Nie wiem jakie to były lata. Ostatni raz w ciąży widziałam ją ponad rok temu, ona przechodziła koło mnie, to musiało być w październiku. Ciąża była widoczna, szła z rozpiętą kurtką - mówiła sąsiadka, dodała też że z sąsiadami nie rozmawiała na ten temat, a swoje spostrzeżenia zachowywała dla siebie.

  Mieszkańcy wsi żyli plotką, że oskarżona rodzi dzieci i zostawia je w szpitalu. Nikogo nie zdziwiło, że sama Aleksandra J. na pytanie o ciąże zawsze zaprzeczała. - Nie łączyły mnie relacje towarzyskie z Aleksandrą. Widziałam kilka razy ją w ciąży. Ktoś puścił famę, że po porodzie ona te dzieci zostawia w szpitalu, ja w to wierzyłam - mówi jedna z mieszkanek Ciecierzyna.

  - Widziałam na pewno tę ostatnią ciążę z 2018 roku, bo pracowałam wtedy w Tesco w Kluczborku. Aleksandra J. przyszła wtedy na zakupy. Pamiętam też ciąże z roku 2017 bo moje dziecko też urodziło się w tym roku, w kwietniu. W czerwcu za to był festyn na orliku i ona była wtedy w zaawansowanej ciąży, wiem jak poznać kobietę pod koniec ciąży. Raz wzięłam ją na stopa do Byczyny, ale rozmawiałyśmy na ogólne tematy, nie poruszałyśmy tematu ciąży. Kiedyś zaczepiła mnie na spacerze, komentowała, że moje dziecko fajnie się rozwija. Nigdy nie pytałam jej o stan jej zdrowia. Wydaje mi się, że ona nie była dobrze traktowana przez rodzinę. Nawet na festynie rodzina stała razem, a ona osobno. Wydaje mi się, że nie mogła na nikogo liczyć. Jej syn zawsze był wesoły i zadbany, ona zawsze była z nim. Słyszałam, że mały Daniel chwalił się w przedszkolu, że będzie miał braciszka - słyszymy.

  - Podejrzewałam, że Ola jest w ciąży bo widać było brzuch. Daniel chodził z moją córką do jednej grupy. W 2017 roku urodziłam, ona się mnie pytała kiedy rodzę, ja ją też zapytałam kiedy ona rodzi, ale wtedy powiedziała mi że nie jest w ciąży tylko że przytyła. Mówiła, że może za rok będzie się starać o rodzeństwo dla Daniela. Pomyślałam że z jakiegoś powodu nie mówi o ciąży, a dzieci oddaje do szpitala. Nigdy więcej jej o to nie pytałam. Miała zaokrąglony brzuch, inaczej też chodziła. Pierwszy raz spotkałam ją w 2013 roku, było ciepło i widziałam ją na spacerze. Zwróciłam uwagę że ma brzuch, powiedziałam że Daniel będzie miał rodzeństwo. Ona wtedy powiedziała, że po ciąży ma problemy z macicą dlatego wygląda jak w ciąży. Jak były organizowane Mikołajki to pomagała, bawiła się z dziećmi - zeznała inna z mieszkanek Ciecierzyna.

  Przed sądem będą zeznawać kolejni świadkowie. Oskarżeni Aleksandra J. i Dawid W. będą uczestniczyć w każdej rozprawie. Być może usłyszymy też zeznania oskarżonej, która na jednej z rozpraw mówiła, że swoje zeznania złoży po przesłuchaniu wszystkich świadków.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-11-14 19:15:57 [94.254.152.*] id:1584749  
  tippmann: Napisał postów [6211], status [VIP] Reputacja
  powiesić szmatę i tyle w temacie

  Nick:
  Treść:
  2019-11-14 17:29:37 [62.216.206.*] id:1584746  
  golff: Napisał postów [209], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  PRZYWRÓCIĆ KARĘ ŚMIERCI!!!!!!!!!!!!

  Nick:
  Treść: