• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1738
  • Dodano: 2019-11-09 / 13:01
  • Komentarzy: 0

W Chrząstowicach trwa III Turniej Badmintona

 
 
W Chrząstowicach trwa III Turniej Badmintona

(Fot. Dżacheć)

Turniej badmintona, mimo że organizowany już po raz trzeci na hali sportowej w Chrząstowicach, to po raz pierwszy zostanie zaliczony do rankingu Polskich Amatorów Badmintona.


Turniej rozpoczął się w sobotę o 9:00 i potrwa do późnego popołudnia. Rywalizacja toczona jest na siedmiu boiskach. W harmonogramie turnieju przewidziano zarówno grę pojedynczą, jak i deble. W trakcie sportowej rywalizacji w różnych kategoriach uwzględniających wiek, płeć i poziom zaawansowania wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy.

Do tegorocznego turnieju zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Uczestnicy startują m.in w kategoriach dla zawodników zaawansowanych, amatorów, jak również tych którzy pierwszy raz wezmą udział w zawodach i to specjalnie dla nich jest kategoria "Mój Pierwszy Raz".

Poprzedni turniej zakończył się dużym sukcesem organizacyjnym, wielu zawodników zwracało uwagę na wysoki poziom i sprawną organizację zawodów. Organizatorzy turnieju podkreślają, że z roku na rok wydarzenie cieszy się większym zainteresowaniem wśród sportowców.

- W badmintona gram od trzech lat, ostatnio miałam trochę przerwy. Zdecydowałam się, bo jest to fajna dyscyplina sportu, wymaga dużo ruchu. Dziś zgłosiło się 74 uczestników, grają na 7 boiskach w dwóch kategoriach czyli osoby które grają na punktu i tacy zawodnicy, którzy grają wyłącznie dla własnej satysfakcji. Dwa pierwsze turnieje przeprowadzaliśmy razem z dziećmi, tym razem turniej dziecięcy odbył się w maju - mówi Małgorzata Strzelec, współorganizator turnieju.

Rozgrywki finałowe zaplanowane są między godziną 17:00 a 19:00. Wtedy też odbędzie się oficjalne zakończenie turnieju.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".