• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1187
  • Dodano: 2019-11-08 / 14:56
  • Komentarzy: 0

Dzieci wspólnie przygotowały i zjadły śniadanie, bo...daje moc!

 
 
Dzieci wspólnie przygotowały i zjadły śniadanie, bo...daje moc!
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia uczyły się w teorii i praktyce dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu. Uczniowie "Małej Dwójki" samodzielnie przygotowali i zjedli zdrowe śniadanie.


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania obchodzi się od 2007 roku. Przypadające na 8 listopada święto zainicjowane zostało przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację, która zrzesza szefów kuchni. Polskie szkoły cały czas mierzą się z otyłością wśród swoich uczniów, spowodowaną między innymi niezdrowym odżywianiem i małą ilością ruchu. Przeciwdziałać temu można m.in. promując zdrowy styl życia i zbilansowaną dietę.

Wielu dorosłych i niestety też dzieci z różnych powodów rozpoczyna swój dzień bez pierwszego posiłku w domu. Co więcej, bardzo często dzieci nie jedzą śniadania również w szkole. Dzisiejsze święto i akcja miała przypomnieć o tym, jak bardzo to ważne dla naszego zdrowia.

Brak pierwszego posiłku niesie za sobą negatywne skutki, szczególnie u dzieci w okresie szkolnym, które podczas zajęć muszą być skupione przez wiele godzin w ciągu dnia. W związku z obchodami Europejskiego Dnia Zdrowego Odżywiania w szkole podstawowej nr 2 w Opolu (w "Małej Dwójce") przeprowadzono akcję "Śniadanie daje moc" podczas której dzieci z klas 1,2 i 3 wspólnie zjadły przygotowane wcześniej przez siebie śniadanie.

Akcja "Śniadanie daje moc" to jedna z akcji, która bardzo sprawdza się w opolskich szkołach. Przeprowadzana jest rok rocznie i cieszy się dużym zaangażowaniem uczniów.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".