• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4323
  • Dodano: 2019-11-08 / 17:56
  • Komentarzy: 1

Zatrzymano przewoźnika, bo wydawał się być przeładowany. Wyszły na jaw inne usterki...

 
 
Zatrzymano przewoźnika, bo wydawał się być przeładowany. Wyszły na jaw inne usterki...

(Fot. WITD Opole)

Inspektorzy z kędzierzyńsko- kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu przeprowadzili kontrolę pojazdu polskiego przewoźnika w miejscowości Sucha (gmina Strzelce Opolskie). Wykazano szereg nieprawidłowości.


Kontrola zatrzymanego z podejrzeniem "przeładowania" pojazdu polskiego przewoźnika wykazała również inne nieprawidłowości.

- Czynności kontrolne, prowadzone przez inspektorów z kędzierzyńsko- kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, z wykorzystaniem systemu wag preselekcyjnych zainstalowanych w ciągu drogi krajowej nr 94, w miejscowości Sucha, pozwoliły na skuteczne wyeliminowanie z ruchu nadmiernie załadowanego pojazdu - informuje WITD w Opolu.

Przeprowadzone na legalizowanych wagach ważenie zatrzymanego pojazdu, którym przewożony był odpad stłuczki szklanej, potwierdziło wstępne wskazania wagi preselekcyjnej i wykazało, że pojazd ważył 42,5 tony.

Odpowiedzialność za przeładowanie pojazdu w tym przypadku poniesie nie tylko przewoźnik ale również załadowca ładunku. Nie była to jedyna nieprawidłowość jaką stwierdzili inspektorzy. Kontrola instalacji oczyszczania spalin SCR wykazała, że przedsiębiorca posługuje się niedozwolonym urządzeniem elektronicznym, które po włożeniu do gniazda diagnostycznego OBD2 dezaktywowało układ oczyszczania spalin. Za powyższe kierujący został ukarany mandatem karnym, a urządzenie zatrzymano.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-08 21:22:12 [5.173.33.*] id:1584508  
seba1993: Napisał postów [693], status [starszy pismak] Reputacja
I leca bo bandzie jak kubica po rowach auuuuuu xd

Nick:
Treść: