• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1753
  • Dodano: 2019-11-07 / 14:15
  • Komentarzy: 1

Bank Żywności wybuduje magazyn na Metalchemie

 
 
Bank Żywności wybuduje magazyn na Metalchemie

(Fot. Archiwum)

Opolski ratusz przekazał działkę o wartości prawie pół miliona złotych na poczet budowy magazynu Banku Żywności. Inicjatywa ma wpłynąć na zmniejszenie się marnowania żywności w mieście.

Magazyn powstanie w dzielnicy Grotowice na działce o powierzchni 0,6 ha i będzie użytkowany bezpłatnie przez Opolski Bank Żywności. Trafi tam jedzenie uratowane przez wspólnotę przed zmarnowaniem.

Jednym ze źródeł żywności będą chociażby supermarkety, które często produkty z bliskim terminem ważności wyrzucają na śmietnik. Oprócz tego, przedstawiciele instytucji w dalszym ciągu będą organizowali akcje takie jak "Podziel się Posiłkiem" czy "Świąteczna Zbiórka Żywności". Zgromadzone produkty będą składowane w Opolu, a później przekazywane w miejsc, w których będą potrzebne.

Na terenie całego kraju działa 31 Banków Żywności, tworzących Federację Polskich Banków Żywności. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. Razem tworzą związek stowarzyszeń o statusie OPP.

W poprzednich latach Banki Żywności wsparły 1 447 844 osób potrzebujących w Polsce, przekazując łącznie ponad 65 500 ton żywności na cele społeczne. Pomoc przekazano do 3 342 organizacji i instytucji społecznych: jadłodajni, świetlic środowiskowych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ośrodków wychowawczych, hospicjów, ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domów dziecka oraz innych instytucji zajmujących się pomocą osobom potrzebującym.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-08 23:30:02 [185.117.87.*] id:1584513  
win1: Napisał postów [56], status [nowy] Reputacja
tak liczyc na markety? w jednej z biedronek w opolu taki towar idzie do smietnika i jest w dodatku zasypywany sola.

Nick:
Treść: