• 0
0
  • Wyświetleń: 2420
  • Dodano: 2019-11-06 / 11:18
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Opole jednym z najtańszych miast pod względem cen OC

 
 
Opole jednym z najtańszych miast pod względem cen OC
Kierowcy z Opola mają powody do zadowolenia - chodzi jednak o ceny paliw, lecz o wysokość składek ubezpieczeniowych na obowiązkowe OC. Na tle innych miejscowości stolica województwa opolskiego wypada bardzo korzystnie. O cenach ubezpieczenia w tym mieście w porównaniu z innymi miejscowościami w Polsce piszemy w niniejszym artykule.

Tanie Opole

Nie jest tajemnicą, że na cenę OC wpływa m.in. to, gdzie się mieszka. W zależności od tego czynnika składka ubezpieczeniowa dla konkretnego kierowcy i jego auta może być nawet dwukrotnie niższa lub wyższa. Wynika to z ryzyka ubezpieczeniowego związanego z udzieleniem polisy osobie mieszkającej na danym obszarze - w jednych miejscowościach to ryzyko jest niższe lub wyższe niż w innych, co przekłada się bezpośrednio na składki ubezpieczeniowe. Jeśli chodzi o Opole, z punktu widzenia kierowców sytuacja wygląda bardzo korzystnie.

Co jakiś czas w Internecie można znaleźć statystyki i dane dotyczące cen OC w zależności od miejsca zamieszkania. Jeśli uwzględni się w tym zestawieniu wyłącznie miasta wojewódzkie, okazuje się, że Opole należy do najtańszych. Jak pokazują wyliczenia porównywarki ubezpieczeniowej Rankomat.pl, mediana składki dla kierowców z Opola wynosi dokładnie 672 zł, co czyni tę kwotę jedną z najniższych w całym zestawieniu. Co prawda nie najniższą, bo w Rzeszowie płaci się za OC średnio tylko 615 zł, a w Kielcach 654 zł, ale i tak znacznie korzystniejszą niż w większości innych miast wojewódzkich.

Drogi Wrocław

Na drugim biegunie znajduje się pobliski Wrocław - w stolicy Dolnego Śląska za obowiązkową polisę trzeba zapłacić przeciętnie 960 zł, czyli o ok. 50% więcej niż w Opolu. Podobnie sytuacja wygląda w Warszawie i Gdańsku, które wraz z Wrocławiem należą do najdroższych miast wojewódzkich pod względem cen OC. Dla wszystkich kierowców bez względu na miejsce zamieszkania pocieszający może być natomiast fakt, że od dwóch lat składki ubezpieczeniowe bardzo powoli co prawda, ale jednak sukcesywnie spadają.

Analizując podane powyżej dane, trzeba mieć na uwadze, że mają one charakter mediany, czyli są kwotą uśrednioną, która nie uwzględnia skrajnych wartości. Nie dotyczą one żadnego konkretnego kierowcy, dlatego nie należy utożsamiać ich z kwotą, którą się zapłaci za OC. Jej wysokość zawsze jest bowiem obliczana w sposób indywidualny, dlatego nawet w tak tanim mieście jak Opole może się zdarzyć, że grono kierowców zapłaci składkę znacznie wyższą lub wręcz przeciwnie - wyraźnie niższą.

Porównuj i nie przepłacaj

Na drogie OC są narażeni szczególnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy ze względu na fakt, że nie mieli czasu na uzbieranie zniżek ubezpieczeniowych. Dlatego przede wszystkim oni powinni skupić się na tym, aby znaleźć najtańszą ofertę, choć tak naprawdę do tego zalecenia warto się zawsze stosować. W wyszukiwaniu najkorzystniejszej polisy skuteczną pomoc gwarantuje kalkulator-ubezpieczen.pl, który pozwala na obliczenie składki w wielu towarzystwach. To proste w obsłudze narzędzie, które wymaga jedynie wpisania danych do formularza. W oparciu o nie obliczana jest cena OC w różnych firmach.

W efekcie takiego porównania jak na dłoni widać, która firma przygotowała najlepszą propozycję dla konkretnego kierowcy. Podobny efekt gwarantuje wizyta u agenta ubezpieczeniowego. Niezależnie od tego, jaką metodę się wybierze, porównanie cen jest konieczne, jeśli nie chce się przepłacać za OC. Trudno wszakże oczekiwać, że przypadkowy wybór oferty i towarzystwa ubezpieczeniowego będzie najtrafniejszy.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".