• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 752
  • Dodano: 2019-11-08 / 14:20
  • Komentarzy: 0

Sportowa rozgrywka dla amatorów badmintona

 
 
Sportowa rozgrywka dla amatorów badmintona
9 listopada w Hali sportowej Chrząstowicach zostanie rozegrany III Turniej Badmintona. Jest to cykliczny turniej dla amatorów badmintona, ale po raz pierwszy turniej zostanie zaliczony do rankingu Polskich Amatorów Badmintona.


Rywalizacja będzie toczona na siedmiu boiskach. W harmonogramie turnieju przewidziano zarówno grę pojedynczą, jak i podwójną. W trakcie sportowej rywalizacji w różnych kategoriach uwzględniających wiek, płeć i poziom zaawansowania wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy. W tegorocznym turnieju ma wziąć udział około 80 zawodników z całej Polski. Nie zabraknie m.in. kategorii dla zawodników zaawansowanych, amatorów, jak również tych którzy pierwszy raz wezmą udział w zawodach i to specjalnie dla nich jest kategoria "Mój Pierwszy Raz". Początek turnieju o godzinie 9:00.

Celem zawodów jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz popularyzację badmintona. Na zwycięzców czekają medale, a wszyscy uczestnicy turnieju wezmą udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych.


Poprzedni turniej zakończył się dużym sukcesem organizacyjnym, wielu zawodników zwracało uwagę na wysoki poziom i sprawną organizację zawodów. Do Chrząstowic przyjechali zawodnicy z różnych rejonów Polski, między innymi z: Warszawy, Wrocławia, Zabrza, Jastrzębia Zdroju czy Bydgoszczy. Najsilniejszą jednak reprezentację stanowili mieszkańcy województwa opolskiego a zwłaszcza gminy Chrząstowice. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników i zawodniczek. Rozegrano w sumie 186 zaciętych meczy w 13 różnych kategoriach. Otwarty charakter turnieju przyciągnął miłośników badmintona w wieku od 6 do 60 lat.

Patronat 24opole
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".