• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3050
  • Dodano: 2019-10-29 / 09:21
  • Komentarzy: 1

Skuteczne akcje namysłowskiej policji

 
 
Skuteczne akcje namysłowskiej policji

(Fot. Archiwum)

W ostatni weekend namysłowscy policjanci byli trzykrotnie alarmowo wzywani do działań. Potrzebne było podjęcie natychmiastowych poszukiwań. W dwóch przypadkach za osobami, które znajdowały się w sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu. Natomiast w trzecim przypadku, chodziło o działania pościgowe za mężczyzną, który po zatrzymaniu do kontroli drogowej, który chcą jej uniknąć, uciekł z pojazdu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i gotowości policjantów wszystkie 3 poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Trzy alarmy w ciągu trzech dni ogłosił Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie dla swoich funkcjonariuszy. Ponieważ istniało zagrożenie zdrowia i życia młodych osób, działania trzeba było podjąć natychmiast.

W piątek policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej, strażakami OSP, mundurowymi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, strażnikami miejskimi oraz poszukiwaczami z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej z Suchego Boru przeczesywali lasy, łąki i tereny ogródków działkowych za zaginionym 32-latkiem. Mężczyzna został odnaleziony przez namysłowskich policjantów w sobotnie przedpołudnie.

W niedzielę, po godzinie 22, policjanci podjęli poszukiwania za 27-latkiem z gminy Pokój, który znajdował się w stanie zagrażającym jego życiu. Mężczyzna został znaleziony przez dzielnicowego, przy jednym zbiorników wodnych. Obu mężczyzn funkcjonariusze natychmiast przekazali pod opiekę lekarzy. Obecnie nie zagraża im już żadne niebezpieczeństwo.

Inna sytuacja miała miejsce w sobotnie popołudnie, kiedy to 29-letni mieszkaniec Opola nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna zostawił swój pojazd kilkaset metrów za miejscem kontroli i uciekł pieszo, pozostawiając w aucie swoich pasażerów. Okazało się że jest poszukiwany, między innymi listem gończym, do odbycia kary więzienia. Do działań poszukiwawczych za uciekinierem, przyłączyli się wszyscy funkcjonariusze namysłowskiej policji. Po niespełna dwóch godzinach, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do jednostki policji w Namysłowie.

Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie dziękuje wszystkim osobom i grupom poszukiwawczym, strażakom i podległym policjantom za zaangażowanie i pomoc w akcji poszukiwawczej, dzięki czemu wszystkie zakończyły się sukcesem.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-29 12:28:58 [185.127.22.*] id:1584013  
Rolnikos: Napisała postów [8989], status [VIP] Reputacja
Jaki świat stary tak kraść będą.

Nick:
Treść: