• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1433
  • Dodano: 2019-10-30 / 14:29
  • Komentarzy: 1

  Od czwartku policjanci rozpoczynają akcję "Znicz 2019"

  Od czwartku policjanci rozpoczynają akcję "Znicz 2019"

  (Fot. Archiwum)

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Służby spotkać będzie można zarówno na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy.


  Coroczna akcja Znicz rozpocznie się w czwartek 31 października i potrwa do 3 listopada. Funkcjonariusze zadbają o to, by Opolanie mogli bezpiecznie i płynnie dojechać w okolice nekropolii. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód. Patrole będzie można spotkać nie tylko w okolicach cmentarzy, ale też na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

  Zadaniem policjantów będzie również eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Policjanci będą informować zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Jak co roku w tych dniach, przewiduje się wzmożony ruch pojazdów na drogach tranzytowych, jak również pojazdów i pieszych na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii.

  Policjanci przypominają, że płyta przy Cmentarzu Komunalnym w tym roku w całości zostanie wyłączona z ruchu kołowego, będzie odbywał się tam wyłącznie ruch pieszych, a osoby dojeżdżające do cmentarza mają możliwość pozostawienia pojazdów na parkingu przy centrum handlowym, a także na nowym parkingu w pobliżu osiedla Przylesie, go którego dojazd będzie od strony ulicy 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej, która będzie ulicą dwukierunkową.

  Dodatkowo, przy ul. Zamiejskiej i Ludowej na czas akcji "ZNICZ 2019" zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Zamiejskiej, wyjazd z ul. Ludowej), jak co roku też wprowadzony zostanie zakazu skrętu z ul. Domańskiego w ul. Cmentarną (nie dotyczy MZK i służb komunalnych). W ulicę Domańskiego nie będzie można skręcić na skrzyżowaniu z Wrocławską.

  Ze względu na wprowadzone zmiany organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Opolu-Półwsi również na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Domańskiego i ul. Partyzancką, także zmieniona zostanie organizacja ruchu.

  W razie potrzeby funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu podejmą ręczną regulację ruchem.

  Jednocześnie apeluje się do osób, które zamieszkują w okolicach cmentarza, aby tego dnia na cmentarz udały się pieszo. Przy cmentarzu na ulicy Zielonej w Opolu zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, z możliwością parkowania pojazdów po jednej stronie jezdni. Wjazd na tę ulicę będzie możliwy od ulicy Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Szczeszyńskiego.

  Przypominamy również o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w następujących terminach:

  - 31.10.2018 od godziny 18:00 do godziny 22:00;

  - 01.11.2018 od godziny 8:00 do godziny 22:00.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-10-31 08:37:06 [37.30.52.*] id:1584121  
  aldrarian: Napisał postów [629], status [rozpisany/na] Reputacja
  Sezon na KOPERTY uważa się za otwarty ...

  Nick:
  Treść: