• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2796
  • Dodano: 2019-10-28 / 08:23
  • Komentarzy: 2

Dziś ostatnia szansa by zagłosować w Budżecie Obywatelskim i wybrać członków rad dzielnic

 
 
Dziś ostatnia szansa by zagłosować w Budżecie Obywatelskim i wybrać członków rad dzielnic
 <i>(Fot. Archiwum)</i>

(Fot. Archiwum)

W poniedziałek 28 października upływa termin głosowania w Budżecie Obywatelskim Opola oraz termin wyboru kandydatów do rad dzielnic. Podajemy kilka ważnych informacji dla spóźnialskich.


Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Opola oraz głosowanie w wyborach do rad dzielnic rozpoczęło się 18 października i kończy się w poniedziałek 28 października. Najważniejsza informacja jest taka, że swój głos na kandydatów do rad dzielnic można oddać maksymalnie do godziny 15:30, a na projekty BO głosować można do północy 28 października.

Pula środków w VI edycji BO wynosi 5 200 000 zł, w tym na projekty ogólnomiejskie - 1 000 000 zł, a na projekty dzielnicowe - 4 200 000 zł.

Głosowanie zarówno do Budżetu Obywatelskiego jak i do rad dzielnic będzie przeprowadzane wyłącznie drogą elektroniczną. Przypominamy, że uprawnionym do głosowania jest każdy mieszkaniec Opola, przy czym osoby poniżej 18 roku życia mogą głosować za zgodą opiekuna prawnego. Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe, wybrane spośród wszystkich zgłoszonych projektów.

Osoby wymagające wsparcia w głosowaniu mogą jeszcze dziś skorzystać z pomocy na jednym z utworzonych na czas głosowania stanowisk pomocy elektronicznego oddania głosu w Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola, ul. Damrota 1 od 7.30 do 15.30 oraz w tych samych godzinach w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Opola na Placu Wolności 7 lub Centrum Informacyjno - Edukacyjne Senior, Opole ul. Nysy Łużyckiej 7a.

Aby zagłosować konieczny jest dostęp do telefonu komórkowego, na który system obsługujący głosowanie wyśle bezpłatny SMS z kodem do potwierdzenia udziału w głosowaniu. Na jeden nr telefonu może zostać wysłanych maksymalnie 5 kodów SMS. Głosowanie w wyznaczonych punktach wsparcia nie wymaga podawania nr telefonu.

Pełna lista projektów oraz panel do głosowania znajdują się na www.bo.opole.pl

Aby zagłosować w wyborach do rad dzielnic wchodzimy na stronę www.wybory.dzielnice.opole.p. Głosować można 24 h na dobę, bez wychodzenia z domu, z dowolnego komputera.

Każdy głosujący może zagłosować na minimum jednego, maksimum 15 kandydatów, spośród kandydatów zgłoszonych w dzielnicy, na terenie której głosujący zamieszkuje. Aby zagłosować konieczny jest dostęp do telefonu komórkowego, na który system obsługujący głosowanie wyśle bezpłatny SMS z kodem do potwierdzenia udziału w głosowaniu. Na jeden nr telefonu może zostać wysłanych max. 5 kodów SMS. Głosowanie w wyznaczonych punktach wsparcia nie wymaga podawania nr telefonu.

Z uwagi na liczbę zarejestrowanych kandydatów równą liczbie mandatów, w dzielnicach: VII (Groszowice, Grotowice , Nowa Wieś Królewska), X (Nadodrze), XI (Zaodrze), XII (Bierkowice, Półwieś, Sławice, Wrzoski), głosowania nie przeprowadza się, a za wybranych do Rady uznaje się zarejestrowanych kandydatów. Natomiast w dzielnicy VIII (Śródmieście) liczba zarejestrowanych kandydatów jest mniejsza niż liczba mandatów, stąd też wyborów nie przeprowadza się, a Rada Dzielnicy VIII nie zostaje utworzona.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-28 10:54:26 [31.0.36.*] id:1583968  
Acustic: Napisała postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
Osiedle Armii Krajowej (stary i nowy zwm) Polecam kandydata, który wrócil w tym roku z humanitarnej misji w Peru. Dariusz Kampa

Nick:
Treść:
2019-10-28 09:52:07 [217.173.195.*] id:1583964  
neo: Napisał postów [1251], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Kto nie głosuje, niech późnej nie narzeka na wyniki wyborów.

Nick:
Treść: