• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2067
  • Dodano: 2019-10-24 / 15:10
  • Komentarzy: 1

Działania grupy "Speed" na drogach powiatu prudnickiego

 
 
Działania grupy "Speed" na drogach powiatu prudnickiego
 <i>(KPP Prudnik)</i>

(KPP Prudnik)

Policjanci z prudnickiej drogówki, w ramach działań grupy "Speed" zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał 105 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego realizując zadania grupy "Speed" szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Funkcjonariusze, tylko w tym tygodniu, zatrzymali prawo jazdy 2 kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Mężczyzna jechał osobową kią 105 km/h na obowiązującej "pięćdziesiątce". Nieznacznie mniej, bo 102 km/h miał na liczniku podróżujący skodą 54-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli w Starych Kotkowicach.

Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo, za swoje zachowanie na drodze, zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Policjanci apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz "zdjęcie nogi z gazu". Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-24 16:24:36 [178.43.5.*] id:1583819  
ktostamtaki: Napisała postów [229], status [maniak] Reputacja
Nie ma litosci dla wysokiej predkosci

Nick:
Treść: