• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3073
  • Dodano: 2019-10-24 / 20:29
  • Komentarzy: 1

40 uczniów otrzymało tytuł "Prymusa Opolszczyzny"

 
 
40 uczniów otrzymało tytuł "Prymusa Opolszczyzny"

(Fot. UMWO )

Marszałek województwa opolskiego nagrodził stypendiami najzdolniejszych studentów i doktorantów. Marszałkowie zaznaczają, że tytuł Prymusa Opolszczyzny to ogromny prestiż. Otrzymało go czterdziestu uczniów.


Przy okazji Regionalnego Święta Edukacji wręczono nagrody i stypendia marszałka województwa opolskiego za mijający rok nauczycielom, uczniom i studentom. Nagrodę Professor Opoliensis - przyznawaną za najważniejszą pracę naukową - otrzymał dr Paweł Nowak, który w swojej pracy naukowej skupił się na edukacji zdrowotnej. W swojej pracy skupił się w niej na badaniach nauczycieli wychowania fizycznego z całej Polski, wziął pod uwagę zmianę przepisów i reformę oświaty. Te zmiany sprawiły, że nauczyciel wychowania fizycznego jest także promotorem zdrowia w środowisku szkolnym.

- Kryteria przyznawania nagrody są zawsze takie same, a nagrodzeni cieszą się ogromnym prestiżem. Wyróżniamy nauczycieli, ponieważ dzięki nim budujemy odpowiedni poziom oświaty. Nagradzamy młodzież, bo dzięki niej pokazujemy, że w naszym najmniejszym w Polsce województwie mogą być wielcy. To nagrody nie tylko dla nich, ale również dla rodziców i nauczycieli. Doceniamy też doktorantów, bo to właśnie oni stanowią o jakości naszych uczelni - mówi wicemarszałek województwa opolskiego Roman Kolek.

Czterdziestu uczniów otrzymało nagrodę marszałka województwa opolskiego "Prymus Opolszczyzny". Specjalna nagroda w tej kategorii trafiła do uczennicy Agaty Książek, która przyznaje, że większość wolnego czasu spędza na nauce. Chce zawsze dobrze przygotować się do olimpiad i marzy o tym, żeby studiować w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

- Dużo się uczę, ale nauka nie jest dla mnie przymusem. Biorę udział w olimpiadach wiedzy ekonomicznej. Poznaję osoby z całej Polski, które podzielają moją pasję. Tytuł prymusa, to docenienie mojej pracy i przeświadczenie, że ciężka praca popłaca - mówi Agata Książek.

Wśród laureatów nagrody za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej doceniona została Anna Zacłona, która na co dzień pracuje w bibliotece pedagogicznej w Opolu. - Nasza biblioteka służy głównie pedagogom, studentom i ludziom, którzy zajmują się edukacją i pedagogiką. Oprócz udostępniania woluminów prowadzimy działalność edukacyjną - mówi.

Nagrodę otrzymał także policjant z Nysy, Szymon Poterman. Jego zainteresowania skupiły się na zbadaniu źródeł zachowań przestępczych. W pracy doktorskiej rozważa, na ile dzieci z rodzin dysfunkcyjnych jako dorośli łamią prawo i mają skłonności do przestępstwa. - Pracuję zawodowo jako funkcjonariusz pionu kryminalnego. Łączę naukę z praktyką. Jest to temat bardzo mi bliski. Wyniki badań dopiero opracowuję. W swoich badaniach skupiam się nad zdiagnozowaniem środowisk dysfunkcyjnych - mówi.

Pełną listę nagrodzonych można zobaczyć na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Opolu


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-25 13:38:09 [193.56.72.*] id:1583847  
doughgulfneb: Napisała postów [10], status [nowy] Reputacja
MooXi.︆︆︆n︆et - świеtny pr𝚘jеkt dlа dоr𝚘słych, którzy 𝚌hcą zn𝚊l𝚎źć p𝚊rtnerа seksuаln𝚎go

Nick:
Treść: