• Dodano: 2019-10-23 / 20:10
    • Komentarzy: 1

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobywa Superpuchar Polski

(Fot. Fb/Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle)

Dziś o 17.30 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w meczu z Projekt Warszawa (ONICO Warszawa) zainaugurowała sezon klubowy w męskiej siatkówce. Podczas spotkania w Gliwicach o Superpuchar Polski zmierzyły się dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu. Siatkarze z Opolszczyzny pewnie pokonali wicemistrza kraju.

Siatkarze Projektu Warszawa weszli na boisko pod presją ostatnich wydarzeń związanych z problemami finansowymi drużyny. Co prawda, klub popisał się dyspozycją podczas 15. Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, ale zamieszanie wokół reprezentacji dawnego ONICO Warszawa sprawiło, że drużyna do końca nie była pewna czy otrzyma licencję na grę w Pluslidze.

Z kolei Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na parkiet weszła jako mistrz kraju i faworyt spotkania. Pomimo, iż drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia w pełnym składzie ma za sobą dopiero dwa treningi, to już w pierwszym secie udowodniła swoją przewagę nad wicemistrzem Polski wygrywając partię 25:17.

Drugie starcie okazało się mordercze dla obu drużyn, ale ostatecznie kędzierzynianie znów pokonali podopiecznych Andrea Anastasiego wynikiem 34:32. Trzecia partia do połowy seta była dość wyrównana, ale przy stosunku punktów 18:14 dla Projektu trener Grbić musiał poprosić o czas. Po przerwie Olek Śliwka został zablokowany, a w kolejnej akcji David Smith po punktowej zagrywce doznał kontuzji. Przez chwilę wydawało się, że ZAKSA wraca do gry, ale po dwóch asach rozgrywającego Projektu Antoine Brizarda rywale odskoczyli na 24:18. Trzeciego seta ostatecznie zakończył Igor Grobelny obijając blok Grupy Azoty (25:19).

Czwartą partię ZAKSA rozpoczęła dość pewnie i ostatecznie przypieczętowała swoją dyspozycję wygrywając seta 25:23 , a cały mecz 3:1. Superpuchar Polski trafił w ręce siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

2019-10-24 20:10:19 [46.170.169.*] id:1583824
    megapancio: Napisała postów [301], status [maniak] Reputacja