• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1727
  • Dodano: 2019-10-23 / 15:26
  • Komentarzy: 1

W Opolu trwają VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych

 
 
W Opolu trwają VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę w przyszłym roku na Mistrzostwach Europy w Holandii. Głównym organizatorem zmagań jest Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Izolacji Przemysłowych.


Do konkursu stanęli najlepsi monterzy w Polsce z zastrzeżeniem tego, że są to osoby najdalej 2 lata po zdaniu egzaminu fachowego.

Podczas tegorocznych mistrzowskich zmagań, po raz pierwszy w branży izolacyjnej, dojdzie również do bezpośredniego spotkania biznesu związanego z rynkiem izolacji technicznych, z przyszłymi oraz obecnymi absolwentami szkół podstawowych województwa opolskiego.

- Uczestnictwo w tym wydarzeniu pozwala poznać zupełnie nowe podejście w prezentowaniu młodym ludziom, będącym na początku kariery zawodowej, ciekawych perspektyw rozwoju zawodowego - informują organizatorzy.

- W zawodach startuje dziś pięć drużyn, w tym dwie z województwa opolskiego. Każda drużyna jest dwuosobowa, więc mamy tu w sumie 10 zawodników zawody trwają przez 8 godzin. Zawodnicy rywalizują o to, żeby w ciągu tego czasu zaizolować, czyli ubrać model instalacji przemysłowej, tak żeby na przykład nie przepuszczał ciepła. Wykorzystują do tego materiały dostarczone przez organizatora mistrzostw - informuje Katarzyna Kownacka, Pełnomocnik ds. polityki informacyjnej Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Podczas zawodów oceniana będzie dokładność, estetyka wykonania oraz wykonanie zgodnie z wiedza fachową. Drużyna, która dziś zwycięży będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Holandii. Impreza miała na celu również promocję zawodu montera izolacji przemysłowych, który kilka lat temu dzięki inicjatywie m.in Centrum Kształcenia Zawodowego z Krapkowic został wpisany na listę zawodów.

- Ludzie, którzy zajmują się izolacjami są potrzebni niemal wszędzie. Dziś odwiedzi nas około 650 uczniów, którzy mogą zapoznać się ze skierowaną do nich ofertą edukacyjną. Dzieci przyjechały z kilkunastu miejscowości województwa opolskiego - słyszymy.

Zwycięską drużynę poznamy w środę po godzinie 16:00
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-23 15:33:21 [165.225.72.*] id:1583774  
dontomasso: Napisał postów [3277], status [VIP] Reputacja
na zachodzie w zentralach by sie mogli wykazac

Nick:
Treść: