• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 2211
  • Dodano: 2019-10-23 / 20:00
  • Komentarzy: 0

W co się wpisują "grobowe trendy"?

 
 
W co się wpisują "grobowe trendy"?

(Fot. www.zielonages.com.pl)

 <i>(Fot. www.zielonages.com.pl)</i>

(Fot. www.zielonages.com.pl)

Uroczystość "Wszystkich Świętych" zbliża się wielkimi krokami. Opolanie powoli zaczynają wybierać się na cmentarze, aby uporządkować i ozdobić groby swoich bliskich. Sprawdziliśmy, jakie dekoracje w tym roku cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jak co roku szczególnie dbamy o to, aby miejsce pochówku naszych najbliższych obfitowało w wyjątkowe kompozycje nagrobne i znicze. Markety i kwiaciarnie w ofercie mają zarówno tradycyjne kompozycje z kwiatów żywych jak i sztucznych. Na grobach królują zarówno chryzantemy, wrzosy, ale nie brakuje też dekoracji z róż czy innych darów natury. Okazuje się, że coraz więcej Opolan stawia na ekologię. - Od dawna propagujemy ekologiczne podejście, a w tym roku w związku z nasileniem się ruchów proekologicznych mamy w większości kompozycje biodegradowalne i zupełnie naturalne, ewentualnie z drobną domieszką materiałów niebiodegradowalnych, które należy pozbierać i posprzątać z cmentarza, żeby jak najmniej zaśmiecać, jak najmniej produkować śmieci i jak najmniej szkodzić - tłumaczy Monika Bębenek, właścicielka kwiaciarni Zielona Gęś.

Ekologiczne kompozycje wykonane są z materiałów takich jak kora, mech, szyszki, deski czy nawet konary. Różnią się od sztucznych dekoracji na pewno barwą. Ozdoby zakupione w marketach często są kolorowe i lśniące. Natomiast kompozycje z trwałego roślinnego materiału czy suszu egzotycznego cechuje mniejsza różnorodność kolorów.

Okazuje się, że wybierając naturalne dekoracje nie trzeba obawiać się o ich trwałość, są one odporne na warunki pogodowe i mogą przetrwać nawet kilka miesięcy. Ozdoby z żywych kwiatów, często robione są w podstawach z wodą, co sprawia, że mogą długo cieszyć oko.

Koszty są bardzo zróżnicowane i zależą od możliwości portfela konsumentów, jednak coraz częściej klienci stawiają na jakość i unikalność ozdób, nawet jeśli wiąże się to z większym wydatkiem. Gotowe naturalne wiązanki dostępne są w kwiaciarniach od około 40 złotych do nawet kilkuset złotych. Ceny w sklepach sieciowych także są bardzo zróżnicowane. Różnego rodzaju stroiki można znaleźć już za kilkanaście złotych.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".