• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2603
  • Dodano: 2019-10-31 / 08:18
  • Komentarzy: 0

Zmiana organizacji ruchu przy Cmentarzu Komunalnym. Sprawdź jak jechać

 
 
Zmiana organizacji ruchu przy Cmentarzu Komunalnym. Sprawdź jak jechać

(Fot. Dżacheć)

Jak co roku na czas dojazdu Opolan na Cmentarz Komunalny zostaną wprowadzone zmiany komunikacyjne. Warto się z nimi zapoznać, żeby przygotować się do podróży na groby bliskich. Na cmentarz główny dojedziemy tylko od strony ul. Wrocławskiej.


Miejski Zarząd Dróg informuje, że w okresie Wszystkich Świętych ulica Cmentarna będzie jednokierunkowa z wyjątkiem autobusów MZK oraz samochodów służb miejskich. Dodatkowo na skrzyżowaniu Domańskiego i Cmentarnej ruchem będzie kierować policja. Wjazd w ulicę Domańskiego z Wrocławskiej (od strony centrum) będzie możliwy tylko dla autobusów MZK i służb.

Jednocześnie ulice Zamiejska i Ludowa będą jednokierunkowe. - W związku z budową obwodnicy Piastowskiej zamknięta dla ruchu będzie ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej oraz ulica Zbożowa dodatkowo na ul. 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej zlikwidowany będzie przystanek autobusowy, a w rejonie ulicy Dalekiej będzie obustronny zakaz zatrzymywania - informuje Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

W okresie Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu na parkingach w pobliżu cmentarza. Na płytę przed główną bramą cmentarza będą mogły wjechać tylko osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz taksówki (po prawej stronie będą miejsca do wysadzania pasażerów, po lewej przy wejściu na cmentarz będzie postój dla taksówek), a ruchem kierować będzie policja.

Na parkingu między pętlą autobusową a ulica Wrocławską dla niepełnosprawnych i taksówkarzy wydzielone będą miejsca znajdujące się najbliżej pętli. Wjazd na parking będzie możliwy tylko przez rondo Kuklińskiego na ulicy Wrocławskiej. Wyjazd będzie się odbywał tylko ulicą Cmentarną gdzie ruchem będzie kierowała policja.

Oznakowanie pojawiło się 30 października o tym kiedy będzie wprowadzone i jak długo będzie obowiązywać zdecyduje policja.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia