• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1176
  • Dodano: 2019-10-23 / 11:00
  • Komentarzy: 1

Pierwsza Korona Polski na południu kraju w Nordic Walking

 
 
Pierwsza Korona Polski na południu kraju w Nordic Walking
26 Października na Wyspie Bolko w Opolu odbędą się ogólnopolskie zawody Korona Polski Nordic Walking. Akcja ma charakter wielowymiarowy- prozdrowotny, sportowy, rekreacyjny i prorodzinny. Korona Polski Nordic Walking to również pokazanie aspektu kulturowego i historycznego naszego regionu, połączonego z powrotem do natury, promującego aktywność na naszych zielonych terenach.


Korona Polski Nordic Walking w Opolu to pierwsza Korona Polski na południu kraju. Projekt ma na celu aktywizację dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów do integracji wielopokoleniowej w formie ruchu i zabaw terenowych oraz pobudzenie w mieszkańcach pasji do aktywnego i zdrowego stylu życia. Zawody obejmą trasę 5 km i 10 km oraz 200m dla dzieci i osób niepełnosprawnych z opiekunami. Każde przedsięwzięcie ma też na celu zbiórkę na szczytny cel. Start o godzinie 9:00.

Zawody rozpocznie Marszałek Zbigniew Kubalańca pokazem Kawalerii Konnej. W programie jest spektakl taneczny z wykorzystaniem ognia i płonących rekwizytów, sprzętów ledowych jak również pokazy taneczne w świetle dnia. Odbędą się animacje i aktywności dla całych rodzin: maraton ZUMBY, pokazy i maratony sportowe, ścianka wspinaczkowa, wioślarze i różne urządzenia treningów. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking odbędzie się instruktaż Nordic Walking, a także porady trenerów personalnych, pomiar masy ciała, ciśnienia i cukru. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z porad dietetyków. Dariusz Chwist z Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Aktywnych Psów Aport wystąpi z pokazem Dog Frizbee. Dla najmłodszych będą gry i zabawy terenowe, malowanie buziek i rodzinne atrakcje sportowe.

Przez cały dzień wolontariusze będą zbierać do puszek datki, a zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na rzecz niepełnosprawnego i chorego od urodzenia Mikołaja, który zbiera na ortezy i specjalistyczny fotel.

https://www.koronapolskinw.pl/zapisz-sie/opole Zapisy na zawody
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-25 14:05:38 [193.56.72.*] id:1583855  
doughgulfneb: Napisała postów [10], status [nowy] Reputacja
MooXi.︆︆︆n︆et - świ𝚎tny proj𝚎kt dlа dor𝚘sły𝚌h, którzy сhcą znаlеźć pаrtnerа s𝚎ksuаlnegо

Nick:
Treść: