• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 3013
  • Dodano: 2019-10-19 / 08:36
  • Komentarzy: 0

Ruszyło głosowanie na kandydatów do Rad Dzielnic

 
 
Ruszyło głosowanie na kandydatów do Rad Dzielnic

(Fot. Arleta)

Od 18 października mieszkańcy Opola mogą głosować na swoich przedstawicieli do Rad Dzielnic. Wyborcy na wytypowanie kandydata mają czas do 28 października do godziny 15.30.

Głos może oddać osoba, stale zamieszkująca na obszarze danej dzielnicy, albo nieuwzględniona w spisie wyborców, która została do niego dopisana na podstawie złożonego wniosku. Uprawniony wyborca pominięty w spisie wyborców może być dopisany do niego w czasie trwania głosowania.

- O 7.30 nasza platforma ruszyła. Daje możliwość mieszkańcom oddania głosów w tych dzielnicach, w których głosowanie przeprowadzamy. Jest sporządzony spis wyborców, który jest przeniesiony do platformy, gdzie jest zabezpieczony. Każdy z wyborców, który ma czynne prawo wyborcze i 18 lat skończone może oddać ten głos w dowolnych godzinach. W sobotę i w niedzielę dodatkowo będzie otwarty też ratusz od godziny 10.00 do 18.00, gdzie na parterze można będzie oddać głos - informuje Grzegorz Marcjasz, Sekretarz Urzędu Miasta Opola.

Ponadto uruchomiony zostanie bus, którym na zgłoszenie mieszkańców, mających problemy z platformą, będą przyjeżdżać pracownicy Centrum Dialogu Obywatelskiego, którzy wyposażeni w laptopy umożliwią Opolanom udział w wyborach.

Dzielnice, w których uda się utworzyć 15-osobowe rady, będą miały do dyspozycji budżet na zadania bieżące, inwestycyjne lub remontowe. - W sierpniu ustaliliśmy zasady finansowania dzielnic. Trochę inaczej będą wyglądały zasady wydatkowania środków inwestycyjnych, gdyż tam też jest stworzony do tego odpowiedni algorytm i to jest zależne, i od powierzchni, i od liczby mieszkańców. Tu będziemy liczyć te środki i dopiero po ukonstytuowaniu się każdej rady te środki będą do dyspozycji. Oczywiście mówię już o roku 2020, bo tym roku będą jeszcze te środki, które pozostały teraz - dodaje Marcjasz.

Wybory do rad dzielnic po raz pierwszy odbywają się w formie elektronicznej. Zarówno spis wyborców jak i kandydaci znajdziemy na stronie www.wybory.dzielnice.opole.plreklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".