• Autor: Arleta_K
    • Wyświetleń: 1868
    • Dodano: 2019-10-12 / 17:25

UNI Opole przegrywa z MKS SAN-Pajda Jarosław

W trzeciej kolejce zajmujące jak dotąd trzecie miejsce w tabeli siatkarki z Opola przegrały 3:0 z MKS SAN-Pajda Jarosław. Podczas spotkania to rywalki od początku dyktowały tempo meczu.

Na boisku w pierwszym składzie UNI Opole pojawiły się: Angelika Rusin (libero), Weronika Wołodko (rozgrywająca), Marta Ciesiulewicz (przyjmująca), Kinga Stronias (przyjmująca), Sandra Szczygioł (Szczygioł), Dominika Witowska (środkowa), Marta Orzyłowska (środkowa).

Mecz od zagrywki rozpoczęła nasza środkowa Marta Orzyłowska. Po udanym bloku naszych zawodniczek pierwszy punkt w meczu trafił na konto Wilczyc. Później to drużyna gości dyktowała nam warunki. Po kilku nieszczęśliwych akcjach, przy stanie 20:14 dla Jarosławia trener Nicola Vettori dokonał zmian. Na boisko weszły Gabriela Makarowska (rozgrywająca) i Weronika Sobiszewska (atakująca). Pomimo kilku udanych akcji naszego zespołu set zakończył się ostatecznie wynikiem 25:20 dla MKS SAN-Pajda Jarosław.

W drugi set drużyna gości również weszła fenomenalnie i od początku zbudowała przewagę nad klubem z Opola. Zawodniczki z Jarosławia rozgromiły biało-pomarańczowe 25:13. W trzeciej partii podopieczne Piotra Pajdy potwierdziły swoją dyspozycję pokonując UNI Opole wynikiem 25:22, zwyciężając spotkanie 3:0. Nagrodę MVP odebrała Karina Chmielewska z Jarosławia.

Czwarty mecz w pierwszej lidze nasze siatkarki rozegrają 16 października na wyjeździe z zespołem Galeria Jurajska Częstochowianka, zajmującym obecnie 6 pozycję w tabeli.