• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1827
  • Dodano: 2019-10-11 / 13:49
  • Komentarzy: 0

25 projektów otrzymało dofinansowanie z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

 
 
25 projektów otrzymało dofinansowanie z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

(Fot. Archiwum)

W trzeciej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego na 67 zadań dopuszczonych do głosowania, swój wybór wskazały 84 940 osoby. Łączną pulą 3 milionów złotych podzielą się autorzy 25 inicjatyw z terenu województwa opolskiego.

Projekty wybrane do realizacji wiążą się z wieloma dziedzinami. Są to zarówno inicjatywy muzyczne, edukacyjne, sportowe jak i zdrowotne. - Jak zwykle mieszkańcy nas zaskoczyli i nowymi pomysłami, ale jest też duża grupa kontynuatorów Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i to też cieszy, że potrafią wykorzystać tą szansę, którą my im dajemy - podkreślił Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Wśród nagrodzonych znalazły się m. in. projekty takie jak "Aktywna integracja - łączy nas Odra", "Akcja dla Serca 3", "Sport elementem tradycji pożarniczej" czy "Dziś Orlik klubowy, jutro stadion narodowy - III edycja".

- W ramach projektu zakupujemy sprzęt, prowadzimy zajęcia sportowe z dziećmi i z młodzieżą, wyjazdy organizujemy - zaznaczył Adam Raczyński, wójt gminy Pakosławice.

Dzięki pozyskanym środkom w różnych subregionach uda się m. in. zorganizować cykl rozrywek sportowo-rekreacyjnych. - Jest to bardzo duża szansa na ciągłą aktywność społeczną, na budowanie wśród mieszkańców takiej aktywnej postawy do życia społecznego, kulturalnego, do organizowania dużych przedsięwzięć - podkreślił Rafał Kampa z gminy Dobrzeń Wielki, która uzyskała dofinansowanie na dwa projekty.

W ramach projektu "Akcja dla Serca 3" zostaną zakupione defibrylatory. - Projekt zakłada dostarczenie do remiz OSP, do wołczyńskiego ośrodka kultury 8 defibrylatorów, 10 kapsuł, które spowodują, że defibrylatory, które już trafiły do strażaków będą teraz dostępne publicznie oraz 16 fantomów i elektrod ćwiczebnych do tego, aby tam gdzie już są defibrylatory AED, strażacy i mieszkańcy mogli ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową. To jest bardzo ważny projekt, dzięki któremu podnosimy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kluczborskiego - powiedział Artur Nowak, wnioskodawca z OSP Borkowice.

Łącznie dofinansowanie na realizację pomysłów otrzymało 25 inicjatyw z czego 9 projektów muzycznych, 8 projektów sportowo-rekreacyjnych, 6 projektów dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa i 2 zadania edukacyjne.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".