• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1210
  • Dodano: 2019-10-11 / 12:30
  • Komentarzy: 0

Bohaterki "Prezydentek" ujawnią publiczności największe życiowe nieszczęścia

 
 
Bohaterki "Prezydentek" ujawnią publiczności największe życiowe nieszczęścia

(Fot. Krzysztof Ścisłowicz)

Greta (Arleta Los-Pławszewska), Erna (Grażyna Misiorowska) i Maryjka (Judyta Paradzińska) to kobiety, których wzajemne relacje z jednej strony są pełne zawiści, z drugiej natomiast spaja je samotność zawieszona pomiędzy brudną rzeczywistością, a kolorowym ekranem telewizora. O tym jak potoczą się losy postaci, widzowie będą mogli się przekonać już w piątek (11 października), podczas premiery spektaklu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Zarówno dla reżysera jak i aktorek odtworzenie sztuki na scenie było nie lada wyzwaniem. - Największą trudnością, która jeszcze istnieje jest zrozumienie tej postaci. Próbuje to przybrać, wziąć na siebie, jakoś odnaleźć w sobie te cechy, które mogłyby być autentyczne, a to jest niezwykła wartość dla aktorki, która może poszukiwać w ten sposób - zdradziła Judyta Paradzińska, odgrywająca rolę Maryjki.

Reżyserii sztuki dramatopisarza Wernera Schwaba podjął się Giovanny Castellanos. - Jest to wyzwanie, ale to jest przede wszystkim ogromna zabawa i bardzo interesujący proces pracy nad taką materią. Jest to sztuka, która ma wszystkie te najciekawsze, najistotniejsze składniki. Jest to i zabawne i bolesne, jest to bardzo mądre i momentami powiedziałbym proste, prozaiczne - powiedział reżyser.

Wyjątkowego charakteru "Prezydentkom" nada muzyka, której kompozycja podkreśli emocje towarzyszące bohaterkom. - Dla mnie muzyka w teatrze pełni rolę scenografii, której czasami mogłoby nie być, a ona tworzy jakieś miejsce i ja w tym spektaklu starałem się to miejsce też stworzyć, gdzieś tam pomóc, zobrazować to, gdzie jesteśmy - zapewnił Kamil Pater, twórca muzyki.

Premiera spektaklu odbędzie się 11 października na Małej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Patronat 24opole
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".