- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 1853
- Dodano: 2019-10-08 / 18:58
- Komentarzy: 2
Fałszywe pracownice opieki zdrowotnej okradły 85-latka
4 października, mieszkaniec Strzelec Opolskich poinformował policjantów o kradzieży pieniędzy. Według ustaleń śledczych do mieszkania 85-latka zapukały dwie kobiety, podające się za pracownice opieki zdrowotnej emerytów i osób starszych.
Za jego pozwoleniem weszły do środka, celem przebadania starszego mężczyzny. W trakcie rzekomych badań uzyskały od pokrzywdzonego informacje o posiadanych oszczędnościach i miejscu ich przechowywania. Następnie jedna z kobiet przeszła z pokrzywdzonym z pokoju do kuchni, w tym czasie druga kobieta ukradła z portfela pieniądze. Po ich wyjściu z mieszkania 85-latek zorientował się, że został okradziony. Stracił 7 500 złotych. O wszystkim zaalarmował policjantów.
Zobacz także Zdarzenie z udziałem pięciu pojazdów we Wrzoskach. Jeden z kierowców zabrany w kajdankach
Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy:
1.Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym. Nie wpuszczaj do mieszkania obcych osób. Jeśli nieznajomy podaje się za pracownika instytucji poprośmy o okazanie legitymacji lub innego dokumentu na podstawie którego możemy potwierdzić jego tożsamość.
2.Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.
3.Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.
Zobacz także Wypadek z udziałem motyclisty. Dwie osoby trafiły do szpitala. Są utrudnienia
Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie pieniędzy lub do ich drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika administracji, bądź zakładu energetycznego lub innej firmy.
Zwykła ostrożność i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania może uchronić nas przed utratą oszczędności.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz
23 sierpnia
Domowa hodowla szczurów wymknęła się spod kontroli?Zwierząt może szybko przybywać

W dyskusji: 2